"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA– 2.09.2012 Rok B

Wprowadzenie do liturgii:

Prawdziwa cześć wobec Boga polega na wiernym zachowaniu Jego prawa czyli Dekalogu.

Każde prawo ustanowione przez ludzi ma swoje uzasadnienie wtedy, gdy pomaga w wypełnianiu przykazań Bożych. W przeciwnym przypadku nic nie jest warte.

KOMUNIKATY:

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym parafianom i gościom za pomoc w przygotowaniu tegorocznych Dożynek parafialnych w Sulistrowicach. Serdecznie dziękuje O. Biskupowi Józefowi Pazdurowi i ks. Bolesławowi Lasockiemu za Mszę św. i homilię oraz p. mgr Pawłowi Gronowskiemu (szafarzowi), p. mgr Marcinowi Kutnemu (organiście) i Siostrom zakonnym za modlitwę. Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych: P. Burmistrzowi mgr inż. Stanisławowi Dobrowolskiemu, p. sołtys Ewie Jankowiak, p.sołtysowi Piotrowi Murawskiemu z Będkowic, p.sołtysowi Markowi Juraszek z Sulistrowiczek, p.Marii Chyłek i zespołowi „Tajdany” i młodzieży Górali Czadeckich ze Strzegomian za przygotowanie programu artystycznego, Dziękujemy naszym drogim artystom scen operowych: p. Elżbiecie Mach i p.Jackowi Szymańskiemu oraz zespołom młodzieżowym: „Jeruzalem” z Jaroszowa za oprawę muzyczną dożynkowej Eucharystii. Dziekuję zespołowi „Totus Tuus” z Pieszyc,  zespołowi „Kostomłocianie”, zespołom „Strzegomianki, „Olbrachtowiczanki”, „Sobótczańska Biesiada” i „Jajco w Majonezie oraz zespołowi pana Okopnego z Sulistrowiczek… Składam staropolskie „Bóg zapalać” tym wszystkim parafiankom i parafianom, którzy przywieźli i przygotowali stoły oraz smaczne pokarmy, napoje i czuwali nad zachowaniem radosnego nastroju dożynkowej zabawy… Dochód z Dożynek wynosi 5.500 zł. i w całości zostanie przeznaczony na lekarstwa (realizacja recept) dla potrzebujących emerytów i rencistów z naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie parafialnej p. Zygmunta Romanowskiego, który podzieli się z nami świadectwem wdzięczności Bogu za cudowne wyjście z paraliżu, któremu uległ 3 lata temu i został uzdrowiony. P. Zygmunt będzie śpiewał piosenki religijne, które sam tworzy. Śpiewał już w 30 krajach Europy i Ameryki, śpiewał również dla błogosławionego Papieża Jana Pawła II Castel Gandolfo.

3. Góra Ślęża jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Kilka lat temu archeolodzy z Wrocławskiego Uniwersytetu rozpoczęli badania z poszukiwaniem przejawów starożytnej cywilizacji. Gdy 5 lat temu zabrakło pieniędzy porzucili miejsce pracy i od tego czasu nic się nie dzieje. Pozostały pękające ściany, osuwające się schody. Ze środka kościoła usunięto posadzkę, skąd zionie ogromna dziura i ten stan zagraża zawaleniem kamiennego ołtarza i całego kościoła, o czym napisał niedawno p. redaktor Krzysztof Kunert w „Niedzieli”. Mamy jednak nadzieję, że wskutek interwencji Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz ogromnej determinacji pana Burmistrza z Sobótki, a także „Przyjaciół Ziemi Ślężańskiej” i wielu listów ze strony osób indywidualnych, ustąpią wreszcie zaistniałe „blokady” i zabytkowy kościół p.w. Nawiedzenia NMP na Ślęży zostanie przywrócony dla celów liturgicznych zgodnie z intencją jego budowniczych oraz późniejszych pokoleń, które go odnawiały… Przy tej okazji zachęcam do modlitewnego przejścia nową Drogą Krzyżową - ufundowaną i poświęconą przez Ojca Bpa Józefa Pazdura: od Przełęczy Tąpadła na szczyt Ślęży, aby  uzyskać łaskę odpustu i ofiarować go np. za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

4. 30 września 2012 r. o godz. 12.00  w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach odbędzie się uroczysta Msza św. podczas, której zostaną przekazane z Krakowa od J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza  relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

Przed Mszą św. odbędzie się koncert w wykonaniu artystów scen wrocławskich i gdańskich i Górali Karpieli z  Kościeliska/ k Zakopanego.

5. 7 października 2012 r. o godz. 10.30 w Kościele Parafialnym w Sulistrowicach odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa, który poświęci tablicę pamiątkową Wdzięczni  Bogu za 660 lat istnienia Parafii Sulistrowice. Będzie też wkrótce wydana nowa ksiązka o naszej parafii i okolicach oraz medal pamiątkowy wybity przez Mennicę Sudecką.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

7.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia…

 

                              Ks. dr Ryszard Staszak – Wasz Duszpasterz

 

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"