"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Kiedy patrzy się na kondycję fizyczną Polaków, to napawa ona smutkiem. Niedawno ogłoszono w mediach, iż co czwarty Polak zachoruje na nowotwór, sześć milionów naszych rodaków zagrożonych jest chorobami krążenia, a co trzeci mężczyzna ma podwyższony cholesterol. Może więc stan duchowy i psychiczny jest lepszy? 97% Polaków uznaje się za wierzących. Niestety statystyki są nieubłagane. I tak 75% naszych rodaków powinno zgłosić się do poradni psychologicznej, a 70% dzieci i młodzieży jest uzależnionych od alkoholu, papierosów narkotyków, internetu, gier multimedialnych. Jakże nie wspomnieć kiedy to rodzice wysyłają swoje dzieci do kościoła w niedzielę, a sami nie mają zamiaru uczestniczyć we Mszy św. Często mówimy o sobie „jestem wierzący", ale nie przeszkadza nam postawa krytykancka innych wobec Kościoła. O dojrzałej wierze świadczy bezwzględny priorytet wartości religijnych. Centrum życia ma stanowić Bóg. Trzeba umieć dostrzec Boga w świecie problemów i zła. Święty Ambroży powiedział „Diabeł goni za hałasem, Chrystus szuka ciszy"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się w maju 2020 r.
4. Planujemy zakończenie robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Przewidywany koszt to 20 000 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
5. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
6. Dziś podczas Mszy Św. w Sulistrowiczkach i na Ślęży wystąpi zespół młodzieżowy Noe.
7 W piątek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych porządek mszy św.9.00 – Strzegomiany, 10.00 -Sulistrowice po Mszy św. procesja na cmentarz parafialny z modlitwą za zmarłych. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki,14.00- Góra Ślęza. Kartki wspominkowe za dusze zmarłych składamy na tacę, które w modlitwie polecimy Bogu na nabożeństwie różańcowym w kościele w Sulistrowicach o godz. 18.00
8. 2 listopada Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. 9.00 – Strzegomiany,10.30, 18.00 Sulistrowice
Wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się w intencji zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłych warunek : spowiedź, komunia św. nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji papieza.
9. W tym tygodniu Rada Parafialna będzie zbierać ofiary na wywóz nieczystości z cmentarza.
Ks. Dr Ryszard Staszak – Proboszcz

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii,tradycji, języka samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje dzieła rodaków i owoce geniuszu"
„Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowane na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego człowieka" [św. Jan Paweł II]

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"