"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii


16 października 1978 r. 111 kardynałów powołało na stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyłę. Wielka radość zapanowała wtedy w całym kraju. Początkowo trudno było uwierzyć, że Polak został papieżem. Łzy radości napłynęły do oczu milionów Polaków. Cały świat zaczął inaczej patrzeć na Polskę i zaczął pytać: skąd wziął się taki człowiek o takiej wierze, mądrości i sercu, którym ogarnął cały świat? Kościołowi był wtedy potrzebny taki papież, który przypomniał, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Polaków ożywił wtedy wołaniem na placu Piłsudskiego w Warszawie: Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze tej ziemi. I od tego zaczęła się odnowa Polskiej ziemi. Papież mówił: „Każdy z was znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, który trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych".

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz parafii w Sulistrowicach otrzymał z rąk JE Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego wyróżnienie „W uznaniu zasług dla Archidiecezji Wrocławskiej" wraz ze srebrnym numizmatem okolicznościowym.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II
4. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się w maju 2020 r.
5. 28 września 2019 roku odbyło się poświęcenie drogi krzyżowej, ikon, empory oraz dzwonu przez ks. abpa dra Józefa Kupnego, w uroczystość Św. Stanisława Kostki podczas spotkania młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej na Ślęży.
6. Planujemy zakończenie robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Przewidywany koszt to 20 000 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
7. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
8. Dziś, 13 października - zakończenie Nabożeństwa Fatimskiego, o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach. Po Mszy Św. atrakcje kulinarne.
9. Również dziś, 13 października w Dzień Papieski po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórką do puszek. Dochód w całości przeznaczony będzie na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży. Po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek kremówek papieskich.
10. 20 października podczas Mszy Św. w Sulistrowiczkach i na Ślęży wystąpi zespół młodzieżowy Noe.
11. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30

Ks. Dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"