"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Często słyszymy powiedzenie: „najważniejsze, że jesteśmy zdrowi". Niewielu rozumie, że do pełnego życia bardziej niż jedzenie i picie, bardziej niż dobrobyt, wiedza czy władza, potrzebny jest Ten, który daje życie. Wielu mówi: „najważniejsze jest szczęście i powodzenie". Nie należy jednak zapominać, że w życiu potrzebne jest również zaufanie, nadzieja, oczekiwanie, dawanie i branie, lęk, żałoba i przebaczenie. To wszystko uzupełnia nasze życie. Jest ono bowiem tylko procesem biologicznym. W życiu ludzkim zdarzają się nieszczęścia i wypadki, po których ludzie mówią „To zniszczyło moje życie". Są też doświadczenia bardzo radosne, np. dwoje ludzi zakochało się w sobie i stwierdzili zgodnie: „Dopiero teraz żyjemy naprawdę, przedtem to nie było życie". Są ludzie, którzy latami przykuci chorobą do łóżka zachowują odwagę, nadzieję i optymizm. Takiej postawy możemy im tylko zazdrościć. Chrystus mówi o życiu wiecznym, podobnym do życia ziemskiego. Aby zyskać to życie potrzeba jedności z Bogiem, który jest życiem i który daje życie przychodzące z Nieba. Bóg, który jest dawcą życia i stwórcą Świata jest fundamentem, to On daje nam życie wieczne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzyma pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy na kremówki papieskie, kawę, herbatę i ciastka. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia Niepodległości Polski z kościołem na Ślęzy oraz wizerunkiem Bolka II Świdnickiego, księcia Piastowskiego budowniczego zamku na Ślęzy w latach 1310-1368 /cel - ratowanie kościoła na Ślęzy/
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy". W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii ks. bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość". Wciąż do nabycia jest książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży"
4. W kościele na Ślęży prowadzimy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu polichromii oraz empory.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Za wyjątkiem Stowarzyszenia, ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży". Organizujemy zbiórkę na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach. 11 listopada w kościele na Ślęży o godz. 15.00 odbędzie się koncert, podczas którego będą zbierane ofiary na ten cel. Serdecznie zapraszamy turystów i pielgrzymów.
Ofiary na budowę z dopiskiem "Studnia i kanalizacja na Ślęży" prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "TABOR"
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka, Nr konta (w PLN): 46 9574 1015 2003 0211 8316 0001
7. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00
8. Kończymy prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej do kościoła na Ślęży.
9. Przyjmujemy do Wspólnoty AA w naszej parafii. Msze św. w ostatnią sobotę m-ca, g.19.00 w Sulistrowiczkach.
10. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz.17.00 w Sulistrowicach.
11. 1 listopada Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św.: g.9.00 – Strzegomiany, 10.00 – Sulistrowice z procesją na cmentarz; g.12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki; g.14.00 – Ślęża. Kartki wypominkowe za zmarłych przy wejściu do kościoła. 2 listopada Dzień Zaduszny, Msze św.: Strzegomiany g.9.00; Sulistrowice g.10.30 i 18.00 z wypominkami.
12. W tym tygodniu odbędzie się zbiórka ofiar na kontener, porządkowanie cmentarza parafialnego oraz grobów naszych zmarłych. Przedstawiciel Rady Parafialnej będzie odwiedzał Państwa w domach. Na kartce wypominkowej należy wymienić imiona zmarłych, miejscowość oraz ulicę.
13. W związku z „Tygodniem Miłosierdzia" na cele Seminarium Duchownego, prosimy o przynoszenie na plebanie darów z płodów ziemi tj. ziemniaki, warzywa, owoce.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"