"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

OBJAWIENIE  PAŃSKIE 6. 01.2014 r. Rok A

 

Wprowadzenie do liturgii

Dwa tysiące lat temu pojawiła się na horyzoncie gwiazda. Później zaczęto ją nazywać gwiazdą betlejemską to ona zaprowadziła trzech Mędrców, Trzech Króli do Betlejem, do nowo Narodzonego Jezusa Chrystusa. Trzej Królowie upadli przed Dzieciątkiem Jezus na twarz .jak mówi Pismo św. Jan Paweł II powiedział zamykając Rok Jubileuszowy 2000, Kościół  Katolicki jest gwiazdą betlejemską, misterium luminaris, tajemnica światła, która oświeca i prowadzi do Chrystusa, władcy, Pana dziejów i historii. W dzisiejszym świecie obserwujemy działanie różnych grup inspirowanych szatanem i demonami, które chcą zasłonić światło współczesnej gwiazdy betlejemskiej, czyli Kościół Katolicki. czynią to przez masmedia, programy telewizyjne, filmy, seriale, kolorową prasę, radio. W medialnych ciemnościach  absurdów i  nonsensów Kościół prowadzi nas do Jezusa, który jest droga, prawdą i życiem.

 

WARTO PRZECZYTAĆ  

1. Można nabyć srebrne  i  z tombaku cegiełki  na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich próba  srebra 990.9/.  książkę o naszej Parafii w formie cegiełki pt. Ślężański  szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł , Kalendarz na 2014 z kościołami naszej parafii w cenie 10 zł.

2.Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny.

3.Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim zarazem.  W  pokoju, w którym nastąpi  spotkanie powinien się znajdować  biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło. W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia : moja zona ,mój syn, moja córka i t.d. Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania, ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne, i sprawdza kartotekę czy nastąpiły jakieś zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/ kawa mile widziana, nie częstujemy  księdza  alkoholem .

 

4 PLAN KOLĘDY  - 2014 r.

 8 .01.2014r.- Sulistrowice od godz. 10.00 /ul. Nowa,/

 9.01.2014r. – Sulistrowice od godz. 10.00 /ul Jagiellońska/  

10.01.2014 r.-Będkowice od godz. 10.00 / ul. Wolności/,

11.01.2014r.-Będkowice od godz. 10.00, 

13.012014r.- Strzegomiany od godz. 10.00 /ul. Wrocławska/ 

14.01.201r.-Strzegomiany od godz. 10.00,/pozostałe ulice/
 

5. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii.

                                                                                   

Humor: Na ulicy dwaj starzy znajomi ze szkoły – Część! Słyszałem ,że się ożeniłeś!.Przyznaj się ładna  ta twoja  żona? – Wszyscy mówią, że podobna do Matki Boskiej.- Niemożliwe, pokaż zdjęcie… O Matko Boska.!

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"