"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU  5.01.2014 r. Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Szwedzka poetka, Vera  Nordin, żali się w jednym ze swoich utworów" Mam wszystko- a Jestem nieszczęśliwa.  Dlaczego? Bo pieniądze nie wystarczą do szczęścia, Bo sława nie wystarczy do szczęścia, Bo sex nie wystarczy do szczęścia,Bo zdrowie nie starczy do szczęścia. Poetka żali się: mam wszystko – jestem nieszczęsliwa".Odpowiedz daje Pismo sw. Przyjmij Słowo Jezusa masz stać się Dzieckiem Bożym. A będziesz mieć radość  z życia , szczęście i miłość., uporządkuj wszystkie dziedziny twego życia .Przyjmij Chrystusa jako Pana do swojego życia , on cię nauczy mądrości.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Sprzedajemy  srebrne  cegiełki  na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 0 zł/. próba 990.9/.  książkę o naszej Parafii w formie cegiełki pt. Ślężański  szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł , Kalendarz na 2014 z kościołami naszej parafii w cenie 10 zł.

2. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny.

3. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim zarazem. Warto zatem się do niego przygotować należycie. Oto podstawowe warunki by ono mogło przebiegać w sposób właściwy. W pokoju, w którym nastąpi  spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło. W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy. Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia : moja zona ,mój syn, moja córka i t.d. Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania, następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne. Ksiądz sprawdza kartotekę czy nastąpiły jakie zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/ Herbata lub kawa mile widziana, nie częstujemy  księdza  alkoholem i nie namawiamy do jego spożycia. Odprowadza  księdza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"

PLAN KOLĘDY  - 2014 r.

8.01.2014r.- Sulistrowice od godz. 10.00 /ul. Nowa,/

9.01.2014r. – Sulistrowice od godz. 10.00 /ul Jagiellońska/

10.01.2014 r.-Będkowice od godz. 10.00 / ul. Wolności/,

11.01.2014r.-Będkowice od godz. 10.00,

12.012014r.- Strzegomiany od godz. 10.00 /ul. Wrocławska/

13.01.201r.-Strzegomiany od godz. 10.00,/pozostałe ulice/

4. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

 

Humor W trakcie wzruszającego kazania, parafianie rozpłakali się. Ksiądz proboszcz zauważył,  jedna, osobę, która wysłuchała kazania w całości z kamienną twarzą.

- Dlaczego, synu nie  plączesz?

- bo ja jestem z innej parafii

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"