"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2013 r. Rok A

WPROWADZENIE DO LITURGII

Rodzi się pytanie: jak mamy przygotować się na święta Bożego Narodzenia? Ks. Twardowski- poeta powiedział, że my nie przeżywamy, ale przeżuwamy święta. Jak mamy przeżyć? Nie przeżuwać, ale przeżyć święta Bożego Narodzenia? Wzorem dla nas jest Najświętsza Maryja Panna. Ewangelia mówi tak:" Wybrała się i poszła z pośpiechem w góry" do Elżbiety .Po co? Aby przez trzy miesiące jako służąca , za darmo pracować w domu i pomagać św. Elżbiecie przy narodzinach Jana Chrzciciela. Pomagajmy innym , bądźmy dla siebie życzliwi i serdeczni.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE - WARTO PRZECZYTAĆ

1. Zakończyliśmy prace przy rekonstrukcji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Postawiono na słupach konstrukcję stalową pod płytę żelbetową i szklaną. Dokonano odbioru częściowego 19 grudnia 2013 w obecności Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Inwestora, ekspertów budowlanych i konstrukcyjnych, wykonawców i kierownika budowy. Projekt konstrukcji stalowej pod płytę żelbetową został wykonany zgodnie z zleceniami Konserwatora Zabytków bez zastrzeżeń.

2. Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . Dziś będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł. /próba 990./

3. Zapraszamy na niezapomnianą Mszę Św. Pasterkę przy płonącym ognisku pasterskim do Sulistrowiczek o godz. 22.00, Strzegomiany: godz. 23.00, Sulistrowice godz. 24.00

4. Przygotowujemy epitafium modlitewne poświęcone Architektowi Jerzemu Tomaszowi Wojnarowiczowi, 1931-2013 Człowiekowi głębokiej wiary , kawalerowi „Pro Ecclesia et Pontifice "utalentowanemu artyście, poecie i taternikowi ,autorowi projektów kościoła w Sulistrowiczkach, we Wrocławiu, kościołów i klasztorów w Północnej Afryce..

5. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielnyi, Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – Tajemnice Góry Ślęży, zamek pod kościołem.

6. SYLWESTER w SULISTROWICZKACH w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY ,Hymn Bogurodzica Dziewica , Apel Jasnogórski. Msza św. koncelebrowana o godz. 21.00 pod przewodnictwem Biskupa. Zapraszamy.

7. Konferencja Episkopatu Polski oficjalnie zaprosiła papieża Franciszka do Polski w 2016 r. W tym roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski, który dał początek naszemu państwu i wpisał nas w Europę chrześcijańską.

 

Ks. dr Ryszard Staszak

 

Z przymrużeniem oka: Jasio siedzi w kościele i kręci różańcem założonym na palec. Podchodzi ksiądz i mówi: "Jasiu, nie machaj różańcem, bo na każdym z tych paciorków siedzi mały aniołek". Ksiądz odchodzi, a Jasio mówi: No to się teraz aniołki trzymajcie, będzie karuzela!

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"