"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2013 r. Rok A

WPROWADZENIE DO LITURGII

Adwent – „ Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”

Cztery świece na adwentowym wieńcu będą od dzisiaj odliczały czas, jaki pozostał do Bożego Narodzenia. Nie wolno nam zmarnować ani jedneg dnia, ani jednej minuty. Szkoda byłoby, żeby te cztery tygodnie Adwentu znowu utonęły w przedświątecznej szamotaninie i gorączkowych przygotowaniach. Nadajmy tym przygotowaniom głębszy wymiar i sens religijny.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1 Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Prowadzimy prace przy wykonaniu konstrukcji stalowej przed położeniem płyty częściowo żelbetowej i częściowo szklanej i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży W tym tygodniu wykonaliśmy w kościele na Ślęzy stopy fundamentowe pod słupy podtrzymujące płytę żelbetową.

2 Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . W najbliższym tygodniu będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł.

3.Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielyi, Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – Tajemnice Góry Ślęży, zamek pod kościołem

4.Za złożone ofiary za opłatki wigilijna na ratowanie kościoła na Ślęży składam serdeczne podziękowanie w imieniu Parafii i Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęży Sulistrowice 600 zł. Sulistrowiczki 415 zł. Będkowice 392 zł..Strzegomiany 770 zł. Potrzebne jest srebro na pamiątkowe medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Ofiarodawcy mile widziani w prezencie medal.

5..Przygotowujemy epitafium modlitewne poświęcone Architektowi Jerzemu Tomaszowi Wojnarowiczowi,1931-2013 Człowiekowi głębokiej wiary , kawalerowi „Pro Ecclesia et Pontifice ”utalentowanemu artyście, poecie i taternikowi ,.autorowi kościoła w Sulistrowiczkach we Wrocławiu Sw. Ducha, kościołów i klasztorów w Północnej Afryce. Dar od przyjaciół naszego Jureczka.

6 Przygotowaliśmy do druku jako cegiełkę na ratowanie kościoła na Ślęży kalendarz 2014 – kościoły w parafii Sulistrowice i dekanacie Sobótka.

7.REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej Parafii od 15.-18.12.2013 r poprowadzi sławny kaznodzieja rekolekcjonista Ks. Wojciech Jednoróg z Wrocławia

8.Urząd Miasta i Gminy Sobótka serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców i Sympatyków Sobótki i okolic do wspólnego mikołajkowego ubierania choinki pod patronatem Manufaktury Stylu w dniu 6 grudnia od godz. 10.00 do 18.00. Będziemy wraz z Państwem ubierać wspólną choinkę na której każdy zawiesi własną bombkę, opatrzoną przez nas opisem. Każda Rodzina może przynieść domową bombkę ,taką jaką chciałby umieścić na Sobótczańskiej Choince ,my ją opiszemy i wspólnie z Państwem zawiesimy.

 

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"