"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09. 2013 Rok C

Wprowadzenie do Liturgii

W jednej ze szkół średnich w Częstochowie, przyszedł do księdza prefekta młody chłopak. Przynosi na piśmie oświadczenie podpisane przez niego i rodziców, że nie będzie chodził na lekcje religii. Chrystus i religia są mu niepotrzebne. Niestety tryumf trwał krótko. Dokładnie za tydzień te ksiądz się dowiaduje, że wspomniany chłopak zmarł, bo przedawkował narkotyk. Kto odrzuca Chrystusa, ten wybiera duchową pustkę. Totalną frustrację. Kto odrzuca religię, modlitwę ten traci prawdziwy sens życia.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody..

2.Msza św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00

3. Społeczny Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają w kościele i na plebanii medale pamiątkowe cegiełki po 20 zł ,z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej.

4. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani.

5 .Informuję Miłośników Ziemi Ślężańskiej, że od dziś będzie można nabyć nową książkę p.t.” Ślężański szlak dobrej rady – Historia parafii w Sulistrowicach.”

6. 5 października od godz. 10.00 - SPRZĄTANIE GÓRY ŚLĘŻY. W sprzątaniu Ślęży wezmą udział pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sobótka wraz z Panem Burmistrzem Stanisławem Dobrowolskim na czele z Miłośnikami Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia Chętni do pomocy mile widziani .Spotykamy się na Przełęczy Tąpadła, Transport na górę Ślęzę zapewniony. Przynosimy ze sobą , miotły, grabie, łopaty.

7.Uroczystości Jadwiżańskie pod hasłem: Umocnij wiarę naszą odbędą się od 16-20 pażdziernika w Sanktuarium Trzebnickim. Program uroczystości znajduje się w gablocie przed kościołami.

8. Codziennie przez cały październik nabożeństwo różańcowe z wystawienie Najświętszego Sakramentu . Na prośbę wielu osób z Sulistrowiczek planujemy w październiku przeniesienie Mszy św. wieczornej z Sulistrowic do Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Ponieważ na Mszę św. w Sulistrowicach przychodzi bardzo mało osób i nie ma intencji mszalnych. Gdyby ktoś sobie życzył odprawienie Mszy św. żałobnej za osobę zmarłą pochowaną na cmentarzu obok kościoła wtedy będzie odprawiona w Sulistrowicach. .Pozostały by tylko Msze św. w niedzielę i święta o godz. 10.30.i Msza św. pogrzebowa. Msza św. o godz. 18.00 w Sulistrowicach pozostanie wtedy pod warunkiem jeżeli będzie w niej uczestniczyć więcej osób starszych i dzieci. z parafii.

9. Następny etap prac budowlanych w miesiącu październiku to ułożenie płyty stropowej żelbetowej i płyty szklanej wewnątrz kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na górze Ślęzy Od Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu otrzymaliśmy 65.000zł. na ratowanie dziedzictwa narodowego jakim jest kościół na Ślęzy, posiadający relikty zamku rycerskiego /1352/ z czasów panowania na Śląsku księcia Świdnicko- Jaworskiego Bolka II. Relikty zamku w kościele będzie można zobaczyć przez szklaną szybę. W najbliższym czasie po remoncie będzie również udostępniona wieża widokowa na kościele na Ślęzy..

10. Pragnę poinformować naszych parafian posiadających groby zmarłych na cmentarzu parafialnym w Sulistrowicach, ze woda z wodociągów podrożała a korzystamy z wody parafialnej do podlewania kwiatów na cmentarzu i mycia grobów. W najbliższym tygodniu przedstawiciele rady parafialnej będą zbierać ofiary pieniężne na ten cel .Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie za ofiary.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"