"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

To była najwyżej położona i może najhuczniejsza impreza sylwestrowa w archidiecezji. Eucharystia, szampan, "grochówka plebana" i fajerwerki to dobre połączenie.

Znane powiedzenia mówi: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko będzie na swoim miejscu”. Tak też się stało na szczycie góry Ślęża w sylwestrową noc. Nowy Rok przywitało tam ok. 1500 osób. O godzinie 22 rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu zespołu N.O.E., a tuż po nim odprawiona została uroczysta Eucharystia w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Wierni dziękowali Bogu na miniony 2015 rok i prosili o wszelkie łaski na następny.

W homilii ks. prałat Ryszard Staszak podkreślił znaczenie pokoju w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym. - My, Polacy dostajemy nową szansę, aby wiele zmienić w naszym życiu, dlatego módlmy się, byśmy tej szansy nie zmarnowali. Warto przytoczyć te wspaniałe życzenia płynące ze Starego Testamentu, z Księgi Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni swe oblicze nad tobą. Niech cię obdarzy swoją łaską i pokojem” - cytował ksiądz kustosz.

Przywołał również modlitwę św. Franciszka z Asyżu: „O Panie, uczyń z nas narzędzia twego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda, jedność tam, gdzie panuje zwątpienie, nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz, światło tam, gdzie panuje mrok i radość tam, gdzie panuje smutek”.

W trakcie Mszy św. przedstawiono także sprawozdanie z prac związanych z ratowaniem kościoła na Ślęży. Zrealizowano bowiem główny cel, czyli doprowadzenie świątyni do stanu pierwotnego i możliwość regularnego sprawowania w niej Eucharystii. Ten Dom Boży, zgodnie z zamierzeniem abp Józefa Kupnego, spełnia więc swoje role: sakralną, ewangelizacyjną oraz turystyczną.

A jak przywitano o północy nowy rok na szczycie? Niestandardowo, bo modlitwą, a zarazem tradycyjnie - lampką szampana i pokazem fajerwerków. Oprócz tego serwowano „grochówkę plebana” oraz ciepłe napoje: kawę i herbatę. Mimo niskiej temperatury ludzie chętnie bawili się także na zwieńczającym całość koncercie zespołu N.O.E. oraz rapera w sutannie ks. Jakuba Bartczaka.

Sylwester na Ślęży był okazją do zwiedzania odrestaurowanego kościoła. Cały czas zaprasza do tego niezwykłego miejsca jego kustosz, ks. Ryszard Staszak.

- Ostatnio, za zgodą abp. Józefa Kupnego zainstalowaliśmy nastawę ołtarzową śp. ks. bp. Józefa Pazdura z Matką Bożą Sobieskiego. Umieściliśmy ją w jednej z nisz w kościele na Ślęży. Traktuje to jako łączność katedry i Ostrowa Tumskiego z górą Ślężą - wyjaśnia kapłan.

Zabawa na Śląskim Olimpie miała jeszcze jedną zaletę. Uczestnicy dzięki doskonałej widoczności mogli obserwować cały Wrocław w sylwestrową noc. Widoki godne pozazdroszczenia!

Zobacz galerię >>


Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.
 
  • Liczba miejsc: 24
  • Cena za dobę - z pełnym wyżywieniem: 70 zł / os.