Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy miesiące przed planowanym ślubem.

Zgłaszając się winni posiadać:

• dowód osobisty,
  • świadectwo chrztu świętego z aktualną datą,
  • świadectwo nauki religii z ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej,
  • zaświadczenie z USC o stanie wolnym obojga kandydatów
  • zaświadczenie o odbyciu katechezy przedmałżeńskiej
  • zaświadczenie z bierzmowania

Jeśli narzeczony / narzeczona jest z poza parafii, należy dostarczyć zgodę miejscowego proboszcza na załatwienie formalności przedślubnych lub licencję.

Na podstawie powyższych dokumentów zostanie spisany protokół przedślubny oraz zostaną wygłoszone zapowiedzi.

Strona, która nie jest z naszej parafii otrzyma dokument z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi w swojej parafii.

Po spisaniu protokołu przedślubnego należy przystąpić dwukrotnie do sakramentu pojednania (do drugiej spowiedzi przedślubnej należy przystąpić na dzień przed ślubem). Po wygłoszeniu zapowiedzi w parafii narzeczonego / narzeczonej należy dostarczyć zaświadczenie o tym fakcie do naszego biura.

W dniu ślubu dostarcza się do zakrystii kartki świadczące o spowiedzi.