Ludzie pragną błogosławieństwa

Ślężańską Ziemię trzeba rozumieć, ale aby się tego nauczyć, trzeba ją najpierw pokochać. Nie jest to łatwe, bo to wymagająca kraina żądająca ciągle dowodów miłości. Po drodze trzeba znieść także mnóstwo krzyży. Ale kiedy dochodzi się do celu, ta ziemia wydaje plon stukrotny.

O SANKTUARIUM

Sanktuarium zostało zaprojektowana na siedmiokącie foremnym, wykonana z drewna świerkowego, na podmurówce granitowej wg projektu architekta Jerzego Wojnarowicza.

Bardzo oryginalna i bogata więźba dachowa w kształcie gwiazdy siedmioramiennej oraz sklepienie nawiązują do siedmiu darów Ducha Świętego. Tej tematyce poświęcone są również witraże autorstwa Marii Gostylii Pachuckiej, przedstawiające gołębicę, oraz unikatowe kwiaty z pobliskiej łąki sulistrowickiej.

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko będzie na swoim

"Tu chcemy dowartościować rodzinę i żeby stąd płynęło błogosławieństwo dla rodzin sakramentalnych. Bo dzisiaj różnie jest.
Wiele zależy od człowieka. Każdy chrześcijanin powinien tak postępować, aby inni patrząc na jego życie uwierzyli, że Bóg istnieje"

Wpłać darowiznę i wybierze cegiełkę

Category Image
ZOBACZ FILM

HISTORIA POWSTANIA KAPLICY

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy do udziału w uroczystościach i wydarzeniach odbywających się w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach

Spotkanie Rodzin - 26 maja 2024

Godzin

Minut

Sekund

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

SANKTUARIUM W SULISTROWICZKACH
Niedziele i Święta: godz. 12.00 i 19.00
Dni Powszednie: pierwsze soboty m-ca godz. 19.00

KOŚCIOŁY NASZEJ PARAFII

Parafia w Sulistrowicach opiekuje się czteroma kościołami: parafialnym w Sulistrowicach, Sanktuarium w Sulistrowiczkach, odbudowanym kościołem na szczycie Ślęży oraz filialnym w Strzegomianach. Ponadto prowadzimy Dom Parafialny, w którym regularnie gościmy grupy rekolekcyjne i modlitewne.