"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA– 21.10.2012 Rok B

 

Wprowadzenie do liturgii

Ojciec Święty prosi o modlitwę w intencji Roku Wiary:

Proszę abyście włączyli się w moją modlitwę, zawierzając Matce Bożej ważne wydarzenia kościelne, które niebawem będziemy przeżywali- Rok Wiary i Synod Biskupów poświęcony nowej ewangelizacji. Niech Najświętsza Panna towarzyszy Kościołowi w jego misji głoszenia Ewangelii ludziom naszych czasów – Powiedział Benedykt XVI.

 Bez zachowania przykazań Bożych nie ma szczęścia, ani osobistego, ani rodzinnego, ani społecznego, tu na ziemi i szczęścia wiecznego w niebie. Nie ma szczęścia doczesnego w życiu osobistym , rodzinnym i społecznym. Nie ma szczęścia tam, gdzie lekceważy i depcze normy moralne ustanowione przez samego Boga.

 

Komunikaty Duszpasterskie

 

1.Decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, kościół Nawiedzenia N.M. P. na Górze Ślęży dekretem z dnia 27 września 2012 r. został  przyłączony do Rzymsko Katolickiej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościół pomocniczy. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski  powierzył mi pilne przywrócenie regularnych nabożeństw w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Ślęży aby kościół na Ślęzy mógł przynieść efekt synergistyczny służąc Bogu i ludziom. Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny powstał w 2 połowie XVI wieku na ruinach istniejącego tu wcześniej zamku augustianie wznieśli drewnianą kaplicę. W latach 1698-1702 drewniany budynek zastąpiła murowana świątynia p.w. Nawiedzenia N.M.P., która w nocy z 4 na 5 czerwca 1834 r. świątynia doszczętnie spłonęła od uderzenia pioruna. Odbudowana w latach 1851-52 świątynia istnieje do dzisiaj. Proszę naszych parafian , turystów i gości o modlitwę aby  Góra Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli. Nowego Życia.

3.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia, kasety DVD.

4.W związku z Tygodniem Miłosierdzia dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa owoce/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii. Dotychczas złożono: p. Sabina Falkowska 4 worki ziemniaków, p. Leon Stroka 1 worek pszenicy i 1 worek ziemniaków. Ofiarodawcom serdecznie dziękuje.

5. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, ofiary złożone na tacę dziś są przeznaczone na potrzeby misjonarzy. Głoduje 670 mln ludzi, czyli jedna ósma ludności świata. Takie dane podała agencja ONZ dz. Wyżywienia i rolnictwa. Najwięcej głodujących jest w Azji Południowej i Wschodniej. Zapraszamy na Koło Misyjne w Sulistrowicach, dzieci i młodzież w każdą środę o godz. 16.00. Celem koła Misyjnego jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami misyjnymi, uwrażliwienie na los ich rówieśników w krajach misyjnych, poznanie ogólnej wiedzy na temat tych krajów, modlitwa za misje.Spotkania prowadzi p. Abena. Anna Gronowska prowadzi spotkanie dla dzieci w każdą sobotę o godz. 15.00

6.Modlitwa różańcowa codziennie o godz.17.00. w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Różaniec ratuje Polskę i świat.

 

                                                                                   Ks. dr Ryszard Staszak – Wasz duszpasterz

 

Humor Kościoła:

 

W jednym z kościołów w Irlandii młoda dziewczyna spowiada się:

- Przebacz mi ojcze, bo zgrzeszyłam – mówi.

- Co się stało moje dziecko?

-Popełniłam grzech próżności. Dwa razy dziennie patrzę na siebie w lustrze i mówię do siebie jaka jestem piękna.

Ksiądz wstał, wychylił się z konfesjonału, spojrzał na dziewczynę i mówi:

-Mam dobre wieści dla ciebie, moje dziecko. To nie był grzech to była pomyłka.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"