"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA– 14.10.2012 Rok B

 

Wprowadzenie do liturgii

 

Ojciec św. Benedykt XVI ogłosił ROK WIARY, dnia 11 października 2012 r. a który  zakończy się w Uroczystość Króla Wszechświata. Jest okazja aby zastanowić się nad znaczeniem naszej wiary, która jest drogowskazem naszego szczęśliwego życia.

 

1. Pragnę poinformować naszych parafian i gości, że decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, kościół Nawiedzenia N.M. P. na Górze Ślęży dekretem z dnia 27 września 2012 r. został  przekazany pod opiekę Rzymsko Katolickiej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościół pomocniczy. Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny powstał w 2 połowie XVI wieku na ruinach istniejącego tu wcześniej zamku augustianie wznieśli drewnianą kaplicę. W latach 1698-1702 drewniany budynek zastąpiła murowana świątynia p.w. Nawiedzenia N.M.P., która w nocy z 4 na 5 czerwca 1834 r. świątynia doszczętnie spłonęła od uderzenia pioruna. Odbudowana w latach 1851-52 świątynia istnieje do dzisiaj.

 

Jako proboszcz wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach w imieniu Parafian, Gości i Turystów odwiedzających naszą parafię ,pragnę bardzo serdecznie podziękować J. E. Ks. Prof. Arcybiskupowi Marianowi  Gołębiewskiemu – Metropolicie Wrocławskiemu za obdarzenie mnie zaufaniem powierzając mi kościół Nawiedzenia N.M.P. na Górze Ślęzy, który był dotąd kościołem filialnym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobótce Górce. Dołożę wszelkich starań aby doprowadzić kościół Nawiedzenia N.M.P. na Ślęzy do normalnego stanu technicznego w którym będzie sprawowana katolicka liturgia, by kościół służył wiernym i licznie odwiedzającym turystom z Polski i zagranicy. Proszę naszych parafian , turystów i gości o modlitwę w tej intencji aby Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

 

2 Dziś 14 października obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II- Papież Rodzinny się modlimy się o świętość polskich rodzin .Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych na wsparcie materialne najzdolniejszych studentów polskich, żywego pomnika Jana Pawła II.

 

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.

 

4.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjona

.

5.Kończy się Tydzień Miłosierdzia dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii.

 

6.Zakończyliśmy prace renowacyjne w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach renowacja nastawy rokokowej z 2 połowy XVIII w.  wraz z obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa .która została wykonana  przez p. mgr Joannę Zyzik – Lubasińską, konserwatora zabytków z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Planujemy dalszą konserwację 2-ch zabytkowych  XIX wiecznych figur, Matki Bożej i św. Józefa.

 

7.Parafialny Zespół Caritas w Sulistrowicach informuje  że dnia 15 pażdziernika od godz. 12.00- 19.00 w domu parafialnym będzie wydawana żywość dla najbardziej potrzebujących rodzin, emerytów i rencistów z naszej parafii. Zainteresowanych proszę o uzupełnienie danych personalnych.  Recepty na leki będą realizowane w terminie późniejszym

 

8. Poszukuję chętnych osób do ratowania kościoła Nawiedzenia N.M.P. na Ślęży w zawodach architekt budowlany z uprawnieniami konserwatorskimi, konserwatorów zabytków ,woluntariuszy. Tworzę grupę fachowców.

.

                                                   Ks. dr Ryszard Staszak – Wasz duszpasterz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"