"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2020 Rok A
Sw. Krzysztofa patrona kierowców

Wprowadzenie do liturgii
Sw. Krzysztof był rzymskim żołnierzem został ochrzczony przez pustelnika i za jego radą osiadł nad rzeką,służąc pomocą podróżnym. poniósł śmierć za wiarę w czasie prześladowania za panowania cesarza Decjusza /250r/ Współcześnie jest czczony jako patron kierowców i pielgrzymów. Tylko poszanowanie etyki kierowcy, pamięć o innych użytkownikach drogi zapewni bezpieczeństwo i komfort jazdy. Sw. Krzysztofie patronie kierowców módl się za nami.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Porządek Mszy Świętych w niedzielę i święta w naszej parafii:

Niedziele i Święta: Strzegomiany: godz. 9.00, Sulistrowice: godz. 10.30, Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00, Ślęża: godz. 14.00
Dni Powszednie: Sulistrowice: godz. 18.00, Sulistrowiczki: pierwsze soboty miesiąca, godz. 19.00
Nabożeństwo Fatimskie: 13-go każdego miesiąca z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu, godz. 19.00, Sanktuarium w Sulistrowiczkach
Nabożeństwo o uzdrowienie: każda 1-wsza sobota miesiąca, godz. 19.00, Sanktuarium w Sulistrowiczkach

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający kościół, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia) – kawa, herbata, ciasto, kremówki papieskie, zimne napoje, lody, ciepłe posiłki, kiełbaska, karkówka z grilla czy naleśniki.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody.

3. Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych naszej parafii:
www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl

4. W czerwcu 2021 r. kościele na Ślęży planujemy Mszę Św. z okazji uroczystego odsłonięcia 2-metrowej, wykonanej w piaskowcu rzeźby pomnika Bolka II, księcia Piastowskiego związanego ze Śląskiem oraz górą Ślężą. Rzeźba jest odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Pomnik został ufundowany przez JE Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego. Bolko II to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi, Niemcowi na tronie Czeskim, do końca pozostając wiernym koronie Polskiej. Zmarł 28 VII 1368 r.

5. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD pt. „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o doświadczaniu Boga w codzienności, szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy Św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowację kościoła na Ślęży.

6. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji naszej ojczyzny.

7. Zwracamy się z prośbą do naszych Parafian i gości, aby wsparli naszą działalność duszpasterską ofiarami bezpośrednio na konto parafii (nr konta: 50 9574 1015 2003 0200 1520 0001), przy wejściu do kościołów znajdują się również skarbonki. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

8. Pierwsza komunia Święta naszych dzieci odbędzie się 2.08.2020 r. o godz. 10.00 Mszą Świętą w intencji dzieci.

9. W Niedzielę 9 sierpnia 2020 r. zapraszamy do Sanktuarium w Sulistrowiczkach o godz. 11.30 (przed Mszą Św.), oraz na szczyt Ślęzy (scena plenerowa) o godz. 15.00 (po Mszy Św.) na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitych artystów: Marcin Sidor – skrzypce, Kamil Pawłowski – fortepian. W programie F. Chopin, H. Wieniawski, I.J. Paderewski, E. Młynarski, M.K. Oginski, a także autorskie opracowania polskiej muzyki tradycyjnej oraz religijnej. Podczas koncertu będzie miała miejsce promocja książki „4 Pory Roku" ks. dra Ryszarda Staszaka z nagraniami w/w artystów.

10. Uroczystość Św. Krzysztofa zapraszamy 26 lipca na Mszę Świętą w intencji kierowców. Po każdej Mszy Św. odbędzie się modlitwa przy Figurze Św. Krzysztofa, a następnie poświęcenie pojazdów. Taca z uroczystości poświęcenia będzie przeznaczona dla misjonarzy posługujących w krajach misyjnych za granicą. Każdy otrzyma pamiątkę w formie breloczka i obrazka.

UWAGA KIEROWCY !
Humorystyczny wykaz pieśni śpiewanych podczas jazdy samochodem rozwijając prędkość 120 km/h można nucić przebacz nam .... a przy 220 km/h Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...podczas tej prędkości miejsce św. Krzysztofa zajmuje św. Piotr.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem [Adam Mickiewicz /1790-1855/]
Największym dobrem nie jest gospodarstwo, majątek, pieniądze, ale miłość Ojczyzny [Wincenty Witos]
Oderwać człowieka od narodu, to uczynić go nikim
[O. prof. Albert Krąpiec OP]
Naród który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek [Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski]
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny pozostawiony bez opieki
[Św. Jan Paweł II]
Trzeba Ojczyznę naszą urządzić w duchu chrześcijańskiej sprawiedliwości i pokoju. Trzeba nią tak kierować,aby wszyscy Polacy czuli się w Ojczyźnie jak w swoim domu
[Sł Boży kard. Stefan Wyszyński, 1901-1981]

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"