"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NARODZENIE PAŃSKIE - ŚW. SZCZEPANA 25-26.12.2013 r. Rok A

 

Wprowadzenie do liturgii

Św. Szczepan, człowiek, którego Chrystus obdarzył swoją łaską i mocą, jest zdolny do tego, aby przebaczyć swoim katom w momencie swojej śmierci.” Panie nie poczytuj im tego grzechu.” Po to Syn Boży stał się człowiekiem, aby pojednać ludzi z Bogiem .Znieważyć potrafi każdy, ale przebaczyć  tylko niektórzy. Zwycięzcą jest  nie ten, który krzywdzi, lecz ten, kto zniewagę daruje, tak jak to czyni Bóg, Chrystus i  Św. Szczepan. Miłością mamy zwyciężać nienawiść, bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga.

 

WARTO PRZECZYTAĆ

 1. Zakończyliśmy prace przy rekonstrukcji  kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Postawiono na słupach konstrukcję stalową pod płytę żelbetową i szklaną. Dokonano odbioru częściowego 19 grudnia  2013 w obecności Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Inwestora, ekspertów budowlanych i konstrukcyjnych, wykonawców i kierownika budowy. Projekt konstrukcji stalowej pod płytę żelbetową został wykonany zgodnie z zleceniami Konserwatora Zabytków bez zastrzeżeń.
 2. Sprzedajemy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20  zł. oraz książkę o naszej Parafii w formie cegiełki pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . Dziś będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł. /próba 990,9
 3. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzieln..
 4. SYLWESTER w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY w Sulistrowiczkach 31 grudnia o godz. 21.00. Mszy św. przewodniczy  ks. Biskup.
 5. Składam serdeczne podziękowania naszym parafianom za wystrój kościoła parafialnego przed świętami Bożego Narodzenia: p. Feliksowi Kwiatkowskiemu, Falkowskiej Łucji, Murawskiej Rozalii, Rajczakowskiej Dorocie, Michalik Agacie i  kościoła w Sulistrowiczkach .p. Krystynie Gargała i Wiktorowi Załaszczyk.
 
Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"