"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2013 Rok C

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE 

1. 11 listopada obchodzimy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Święto Niepodległości. Jest największym świętem narodowym 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Trzech polityków uznaje się za ojców rodzącej się 1918 roku II Rzeczpospolitej to Piłsudski, Paderewski i Dmowski. W tym dniu otoczmy Sejm Różańcem Świętym. Módlmy się o Polskę wierną Bogu , Krzyżowi i Ewangelii.

 2 Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Każdy stopień został ponownie osadzony na podłożu betonowym. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywą granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) i tym to sposobem w XXI wieku zamknęliśmy „epokę średniowiecza”, bo – jak napisał wspomniany wyżej redaktor - …aż trudno uwierzyć, ze w kościele nie było dotąd prądu elektrycznego, choć z tego dobrodziejstwa cywilizacji korzysta stojące na Ślęży schronisko turystyczne i stacja przekaźnikowa EMITEL. Po świętach przystąpimy do wykonania konstrukcji stalowej, na której zostanie położona płyta (posadzka): częściowo żelbetowa i częściowo szklana, / zrobiliśmy wstępne pomiary i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży

3 Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł

 

„Patriotyzm w Sulistrowiczkach”

4. Dziś 10 listopada 2013 r. przed Świętem Niepodległości zapraszamy na koncert Lecha Makowieckiego – znany polski bard, poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista z Gdańska. Jego płyty skupione są na tematyce patriotycznej i historii polski z okresu II wojny światowej, jednocześnie będąc mocno osadzonymi we współczesności. Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 11 w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach przed Mszą Świętą. W programie pieśni oraz ballady patriotyczne.

5. W najbliższym tygodniu zostanie przekazane zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu Społecznego Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęzy w związku z oficjalnymi ogólnodostępnymi publikacjami umieszczonymi na stronach internetowych, które szkalują i uwłaczają wierze katolickiej, a propagują treści faszystowskie, czego kumulacją i efektem było podpalenie kościoła w Sulistrowiczkach Prośba o prawidłową ocenę wskazanych dowodów i wniosek o ściganie i ukaranie sprawców.

 

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"