"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsze czytania mszalne ukazują nam dwie bardzo konkretne postawy, które są bliskie ludziom rozdartym pomiędzy świadomością: „jako powinno być, a jak jest". Pierwsza postawa ukazana jest w księdze proroka Habakuka, bardzo często wielu z nas myśli podobnie: „Dokądże Panie wzywać Cię będę, a Ty nie wysłuchujesz?". Może wielu dzisiaj utożsamia się ze słowami „Krzywda mi się dzieje, a Ty nie pomagasz" .Wtedy wszystkie lęki, problemy pomnażają się, a człowiek czuje się opuszczony, samotny i zdradzony. Taka sytuacja prowadzi w konsekwencji do niewiary. Może istnieć jednak druga postawa, ukazana w czytaniu listu Św. Pawła do Tymoteusza: „Przypominam Ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w Tobie: Bóg dał ducha mocy i miłości, a zatem dał nam łaskę". Jest to postawa pełna pewności, że Bóg jest z nami. Trzeba zatem poczuć się wybranym i prowadzonym przez Boga. Odnówmy oblicze swojej ziemi, swojej wiary, aby ona była mocna. Trzeba, abyśmy stawali się ludźmi wiary, mocy i sukcesu. Bóg tego od nas oczekuje.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz parafii w Sulistrowicach otrzymał z rąk JE Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego wyróżnienie „W uznaniu zasług dla Archidiecezji Wrocławskiej" wraz ze srebrnym numizmatem okolicznościowym.
2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II
4. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się w maju 2020 r.
5. 28 września 2019 roku odbyło się poświęcenie drogi krzyżowej, ikon, empory oraz dzwonu przez ks. abpa dra Józefa Kupnego, w uroczystość Św. Stanisława Kostki podczas spotkania młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej na Ślęży.
6. Planujemy zakończenie robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Przewidywany koszt to 20 000 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
7. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
8. Zapraszamy na zakończenie Nabożeństwa Fatimskiego, które odbędzie się 13 maja 2019 r. o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach. Po Mszy Św. atrakcje kulinarne.
9. 13 października w Dzień Papieski po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórką do puszek. Dochód w całości przeznaczony będzie na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży. W ten dzień po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek kremówek papieskich.
10. 20 października podczas Mszy Św. w Sulistrowiczkach i na Ślęży wystąpi zespół młodzieżowy Noe.
11. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30
12. Pielgrzymka do Trzebnicy odbędzie się 12 października (wyjazd godz. 5.30 spod plebanii w Sulistrowicach)

Ks. Dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"