"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29.12.2013 r. Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Rodzina jest wspólnotą miłości. Św..Paweł wzywa wszystkie rodziny: „ Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość." Każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, a Bóg jest miłością więc zostaliśmy stworzeni na obraz miłości. Ukierunkowanie i tęsknota człowieka za miłością to naturalna i Boska potrzeba człowieka. Dziś rodzina jest zagrożona przez ideologię gender, która niszczy antropologię chrześcijańską, która nie tylko niszczy pojedynczego człowieka ale i całe społeczeństwo ,przypominają polscy biskupi w liście pasterskim na Niedzielę Świętej Rodziny.

 

WARTO PRZECZYTAĆ

 1. Zakończyliśmy prace przy rekonstrukcji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Postawiono na słupach konstrukcję stalową pod płytę żelbetową i szklaną. Dokonano odbioru częściowego 19 grudnia 2013 w obecności Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Inwestora, ekspertów budowlanych i konstrukcyjnych, wykonawców i kierownika budowy. Projekt konstrukcji stalowej pod płytę żelbetową został wykonany zgodnie z zleceniami Konserwatora Zabytków bez zastrzeżeń.
 2. Sprzedajemy srebrne cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 0 zł/. próba 990.9/. oraz książkę o naszej Parafii w formie cegiełki pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł
 3. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. SYLWESTER w SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY w Sulistrowiczkach 31 grudnia o godz. 21.00. Mszy św. przewodniczy ks. Biskup.
 5. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim zarazem. Warto zatem się do niego przygotować należycie. Oto podstawowe warunki by ono mogło przebiegać w sposób właściwy. W pokoju, w którym nastąpi spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło. W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy. Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia : moja zona ,mój syn, moja córka i t.d. Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania, następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne. Ksiądz sprawdza kartotekę czy nastąpiły jakie zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/ Herbata lub kawa mile widziana, nie częstujemy księdza alkoholem i nie namawiamy do jego spożycia. Odprowadza księdza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"

  PLAN KOLĘDY– WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
  1.01.2014 – Sulistrowiczki od godz. 15.00, 3.01. 2014 –Sulistrowiczki od godz. 10.00, 4 .01.2014r.- Sulistrowice od godz. 10.00 /ul. Nowa,/ 8.01.2014r. – Sulistrowice od godz. 10.00 /ul Jagiellońska/ 9.01.2014 r.-Będkowice od godz. 10.00 / ul. Wolności/, 10.01.2014r.-Będkowice od godz. 10.00, 11.012014r.- Strzegomiany od godz. 10.00 /ul. wrocławska/ 12.01.201r.-Strzegomiany od godz. 10.00,/pozostałe ulice/
   
 6. 1 stycznia 2014 r. Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św . o godz. 9.00- Strzegomiany,10.30- Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki.
 7. W tym tygodniu powiadomimy przez ministrantów mieszkańców domków letniskowych w Sulistrowicach, Sulistrowiczkach , Będkowicach i Strzegomianac h o odwiedzinach duszpasterskich księdza proboszcza./ podajemy na kartce adres ,dzień godzinę./

 

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"