"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2013 r. Rok A

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Adwent – Czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Jak przygotować drogę przyjścia Pana?

 1. Świętować Dzień Pański – Niedzielę

 2. Odrzucać grzechy, zło nazywać złem, aborcję i eutanazję nazywać morderstwem, afery i korupcję nazywać złodziejstwem, bogacenie się krzywdą i wyzyskiem biednych nazywać niesprawiedliwością społeczną, przestać żyć dla siebie, postawić na pierwszym miejscu miłość, pogłębiać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa, i tę wiarę wyrażać w dobrych uczynkach, modlitwie, poście i jałmużnie.

 3. Miłością należy zwyciężać nienawiść, bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga, a Bóg jest miłością.

 4. Bez Chrystusa Świat staje się machiną korupcji i dzikiego wyzysku człowieka przez człowieka. Historia daje wiele dowodów na to, że Bóg jest nieomylny i po to stał się człowiekiem, aby wyzwolić nas z szaleństwa bezsensu, wyzwolić nas z prawa dżungli, wyzwolić człowieka ze stosowania przemocy i siły.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE 

1. REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej Parafii od 15.-18.12.2013 r. poprowadzi sławny kaznodzieja rekolekcjonista Ks. Wojciech Jednoróg z Wrocławia. Plan rekolekcji: Msza Św. Z nauką rekolekcyjną 15.12.2013 r. o godz. 9.00 Strzegomiany, 10.30 Sulistrowice, 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki. 16-17.12.2013 r. Msze Św.: 16.00 Strzegomiany, 17.30 Sulistrowice, 19.00 Sulistrowiczki. 18.12.2013 spowiedź Św.: Strzegomiany godz. 15.00-16.00, Sulistrowice godz. 16.00.-17.30, Sulistrowczki 18.30-19.00. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz dorosłych.

2. Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Prowadzimy prace przy wykonaniu konstrukcji stalowej przed położeniem płyty częściowo żelbetowej i częściowo szklanej i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży W tym tygodniu wykonaliśmy w kościele na Ślęzy stopy fundamentowe pod słupy podtrzymujące płytę żelbetową.

3. Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . Przed Świętami Bożego Narodzenia będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł.

4. Są do nabycia Świece Wigilijne Caritas, poprzez których zakup przyczyniają się Państwo do wsparcia ludzi potrzebujących w naszej Archidiecezji w tym szczególnym Świątecznym czasie.

5. Zapraszamy na niezapomnianą Mszę Św. Pasterkę przy płonącym ognisku pasterskim do Sulistrowiczek o godz. 22.00, Strzegomiany: godz. 23.00, Sulistrowice godz. 24.00

6. Przygotowujemy epitafium modlitewne poświęcone Architektowi Jerzemu Tomaszowi Wojnarowiczowi, 1931-2013 Człowiekowi głębokiej wiary , kawalerowi „Pro Ecclesia et Pontifice ”utalentowanemu artyście, poecie i taternikowi ,autorowi projektów kościoła w Sulistrowiczkach, we Wrocławi,, kościołów i klasztorów w Północnej Afryce. Dar od przyjaciół naszego Jureczka.

7. Przygotowujemy do druku - jako cegiełkę na ratowanie kościoła na Ślęży - kalendarz na rok 2014 – w nim kościoły naszej parafii.

8. Zapraszam do lektury prasy związanej z zamieszaniem wokół rzeźby Światowida na Ślęży na naszą stronę internetową WWW.SLEZA.INFO na której w sposób klarowny naświetlamy kulisy związane z w.w. sprawą, którą prowadzi prokuratura we Wrocławiu.

9. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielyi, Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – Tajemnice Góry Ślęży, zamek pod kościołem

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"