"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECH ŚWIATA Niedziela 24 11.2013 Rok C

WPROWADZENIE DO LITURGII

Królem jest Chrystus, który przyniósł na ziemię łaskę ,prawdę i miłość to królestwo zostało zapoczątkowane dwa tysiące lat temu na Kalwarii. Królestwem jest Kościół katolicki Do takiego królestwa my należymy Dzięki wierze mamy Chrystusa w naszych sercach On jest źródłem wszelkich dobrych uczynków.. a życie nie jest grą życie jest miłością.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1 Kończy się Rok liturgiczny uroczystością Chrystusa Króla. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu, który powinien być dla nas czasem w którym lepiej poznamy samych siebie. Czasem wyznania naszych grzechów Bogu i otwarcie naszych serc dla Chrystusa, który do nas przychodzi . Marana tha, przyjdź Panie Jezu, bo czekam na Ciebie.

2 Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Prowadzimy prace przy wykonaniu konstrukcji stalowej przed położeniem płyty częściowo żelbetowej i częściowo szklanaej i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży

3 Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . W najbliższym tygodniu będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł.

4.W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej w Sulistrowicach będą po domach roznosić opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęży.

5.Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy.

6.Za złożone ofiary na ratowanie kościoła na Ślęży składam serdeczne podziękowanie w imieniu Parafii i Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęży.

7 Dobiega końca Rok Wiary wiele osób powróciło do wiary. Uroczyste zakończenie Roku Wiary pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka nastąpi w Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada br. W naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny będzie przewodniczył Mszy św. w Archikatedrze Wrocławskiej o godz.10.00 – Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski mijającego Roku 

8. Serdeczne podziękowanie naszym parafianom ze Strzegomian i Będkowic za złożone płody ziemi na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu

  

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Humor kościoła

Młody proboszcz odwiedza wszystkie domy w wiosce, żeby poznać poszczególne rodziny parafian. W pewnym domu na uboczu, drzwi otwiera mu chłopiec o imieniu Bartek. Dzień dobry. Jestem nowym proboszczem. Chciałbym porozmawiać z twoim ojcem. – nie ma go. Siedzi w więzieniu- Och, biedny chłopcze! To zawołaj swoją mamę –Przykro mi. Aresztowano ją miesiące temu – Więc jesteś sam a nie masz brata lub siostrę. Mam brata na akademii medycznej. Ech to dobrze ,że studiuje. – To nie on studiuje, ale jego studiują

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"