"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2013 Rok C

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1 Zakończyliśmy prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Każdy stopień został ponownie osadzony na podłożu betonowym. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywę granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) Przystąpiliśmy do wykonania konstrukcji stalowej, płyta (posadzka): częściowo żelbetowa i częściowo szklana, / zrobiliśmy wstępne pomiary i zakupiliśmy stalowe ceowniki na słupy, które będą stanowić wsparcie płyty żelbetowej i szklanej, umożliwiającej podziwianie reliktów zamku i murów pierwotnego kościoła z XII wieku na szczycie Ślęży

2 Rozprowadzamy cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł . W najbliższym tygodniu będzie można nabyć medale srebrne w cenie 200 zł.

3.W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej w Sulistrowicach będą po domach roznosić opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęży.

4.Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki Zachód prowadzi dochodzenie dotyczące uszkodzenia przez podpalenie figury Chrystusa Frasobliwego i drzwi wejściowych do kościoła Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach a także gróźb karalnych. W przypadku ustalenia sprawców i udowodnienia ich winy za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat, a za groźby do 2 lat pozbawienia wolności powiedziała Małgorzata Klaus z wrocławskiej prokuratury.

5. Dziś 17 listopada solidaryzujemy się z ofiarami tajfunu na Filipinach poprzez modlitwę i pomoc materialną. Ofiary złożone do puszek przed kościołem będą przeznaczone na pomoc ofiarom tajfunu. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Prasa poinformowała ze jest 4.5 miliona poszkodowanych Filipińczyków w tym dzieci.

6. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na grochówkę plebana, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy.

7. Za złożone ofiary na ratowanie kościoła na Ślęży składam serdeczne podziękowanie w imieniu Parafii i Komitetu Ratowania kościoła na Ślęży.

8. Dobiega końca Rok Wiary rozpoczęty z Papieżem Benedyktem XVI a kończy z Papieżem Franciszkiem, wiele osób powróciło do wiary. Uroczyste zakończenie Roku Wiary pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka nastąpi w Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada br. W naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny będzie przewodniczył Mszy św. W Archikatedrze Wrocławskiej o godz.10.00 – Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski mijającego Roku .

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"