"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA-20.10.2013, Rok C

(w naszej Archidiecezji odbywa się liczenie wiernych na Mszy sw. i do Komunii sw.)

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.W naszym Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz.19.00 jest odprawiana specjalna Msza św. o uzdrowienie. Ze względu na przypadający w dniu 2 listopada Dzień Zaduszny, zostanie ona przeniesiona na 9 listopada. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

2. Jest do nabycia prasa katolickaGość Niedzielny, Niedziela i Nowe Życie. Na stoliku został wyłożony tekst bardzo interesującego artykułu pana red. Marka Perzyńskiego pt. Tajemnice Góry Ślęży – Zamek pod kościołem (gratis).

3. W każdą niedziele o godz. 14,00 odprawiana na szczycie Ślęży jest Msza św. (dopóki będzie sprzyjająca pogoda i przyjdą tam pobożni turyści). Zakończyliśmy właśnie prace przy renowacji kamiennych schodów (60 stopni) prowadzących do kościoła. Każdy stopień został ponownie osadzony na podłożu betonowym. Otaczający schody mur oporowy został odnowiony i otrzymał z góry pokrywą granitową, która zabezpiecza go przed wilgocią. Doprowadziliśmy do kościoła prąd elektryczny (180 mb. kabla miedzianego pod ziemią) i tym to sposobem w XXI wieku zamknęliśmy „epokę średniowiecza”, bo – jak napisał wspomniany wyżej redaktor - …aż trudno uwierzyć, ze w kościele nie było dotąd prądu elektrycznego, choć z tego dobrodziejstwa cywilizacji korzysta stojące na Ślęży schronisko turystyczne i stacja przekaźnikowa EMITEL. W najbliższym tygodniu przystąpimy do wykonania konstrukcji stalowej, na której zostanie położona płyta (posadzka): częściowo żelbetowa i częściowo szklana, co umożliwi oglądanie znajdujących się pod posadzką reliktów średniowiecznego zamku oraz fragmentu muru pierwotnego kościoła z XII wieku, wzniesionego przez komesa Piotra Włostowica dla zakonu Augustianów sprowadzonych z Francji w celach ewangelizacji Ziemi Ślężańskiej. Jestem na etapie ustalania warunków w/w prac z firmą wykonawczą. W dalszym ciągu rozprowadzamy, jako cegiełki na ratowanie Kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich w cenie 20 zł. oraz książkę o naszej Parafii pt. Ślężański szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł

4. Zachęcamy do udziału w Różańcu: o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą sw. Są wolne intencje mszalne.

5. Naszych Parafian serdecznie proszę już tradycyjnie, jak każdego roku, o ziemiopłody (ziemniaki, warzywa i owoce) na potrzeby Seminarium Duchownego.

5. 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowa Msza św. z procesją na cmentarz o godz. 14.00 w Sulistrowicach. Większość z nas w najbliższych dniach przyjdzie na cmentarz, aby porządkować groby zmarłych. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne oraz w poczuciu wdzięczności pospieszmy im z modlitewną pomocą. Zamówmy Mszę św. i ofiarujmy Komunię św. za naszych zmarłych albo w listopadzie albo w rocznicę ich śmierci. Kartki wspominkowe znajdują się na stoliku.

6. 2 Listopada Dzień Zaduszny .Msze św. o godz. 9.00 w Strzegomianach; o 10.30 i 17.00 w Sulistrowicach.

7. Już upłynął rok od czasu jak składaliśmy ofiary pieniężne na wywóz nieczystości z cmentarza parafialnego oraz na ciepłą wodę do mycia grobów i dlatego w tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary pieniężne na ten cel.

8. Naszych parafian i tych, którzy mają pochowanych zmarłych na parafialnym cmentarzu w Sulistrowicach prosimy o uregulowanie prolongaty grobu na następne 20 lat. Nie uregulowanie prolongaty może spowodować likwidację grobu, w którym będzie pochowana inna osoba. Informujemy, że już 15 grobów na naszym cmentarzu jest przeznaczonych do likwidacji.

9. Po Mszy św. zbiórka do puszek na papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia - stypendia dla młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin. (było to niemożliwe w Niedzielę bł. Jana Pawła II ze względu na rajd samochodowy)

10. Serdecznie zapraszam naszych parafian i gości do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka, lody i przyjacielskie rozmowy

Wasz ks. Proboszcz – ks. dr Ryszard STASZAK

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"