"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10. 2013 Rok C

Wprowadzenie do Liturgii

Niedaleko Afryki, na Oceanie Indyjskim leży wyspa, która nosi nazwę Madagaskar. Otóż na tę wyspę pojechał polski ksiądz Jan Bejzym. Na Madagaskarze mieszkali ludzie, którym gniło ciało, a potem odpadało, ukazując gołe kości. Ci trędowaci ludzie są skazani na śmierć. Dlaczego do nich pojechał ksiądz Jan Bejzym. Bo chciał im pomóc w cierpieniu., bo naśladował Chrystusa. Ewangelia dzisiejsza mówi o dziesięciu trędowatych, których Jezus uzdrowił, a tylko jeden za uzdrowienie podziękował Czy my Jezusowi. dziękujemy za dar życia za zdrowie? Każdy dzień jest darem od Boga.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. kalendarze na 2014 r. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody..

2.Msza św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00

3. Społeczny Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają w kościele i na plebanii medale pamiątkowe cegiełki po 20 zł ,z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej.

4. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani.

5 .Informuję Miłośników Ziemi Ślężańskiej, że będzie można nabyć nową książkę / cegiełkę na ratowanie kościoła na Ślęży/ p.t.” Ślężański szlak dobrej rady – Historia parafii w Sulistrowicach.”

6,.Uroczystości Jadwiżańskie pod hasłem: Umocnij wiarę naszą odbędą się od 16-20 pażdziernika w Sanktuarium Trzebnickim. Program uroczystości znajduje się w gablocie przed kościołami.

7. Codziennie przez cały październik nabożeństwo różańcowe z wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.Zapraszam dzieci i młodzież.

8. Następny etap prac budowlanych w miesiącu październiku to ułożenie płyty stropowej żelbetowej i płyty szklanej wewnątrz kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na górze Ślęzy , posiadający relikty zamku rycerskiego Relikty zamku w kościele będzie można zobaczyć przez szklaną szybę. W najbliższym czasie po remoncie będzie również udostępniona wieża widokowa na kościele na Ślęzy..

9.13 października 2013 r odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło nowego Tysiąclecia” XIII Dzień Papieski. Znamy już datę kanonizacji papieża Jana Pawła II odbędzie się rekordowo w szybkim czasie 9 lat po śmieci i 3 lata po beatyfikacji. Kanonizacja odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku. Papieski Dzień Xiii pod hasłem „ Jan Paweł II- papież dialogu” jest początkiem przygotowania do kanonizacji. .XIII Papieski Dzień jest promocją Żywego Pomnika Jana Pawła II. W tym roku przypada 35 rocznica wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową.

10. Papież Franciszek przyjedzie do Polski na Światowe dni Młodzieży do Krakowa na obchody 1050 Rocznicę Chrztu Polski w roku 2016 .

11. W tym roku przypada w kościele 69 Tydzień Miłosierdzia Zwracam się z uprzejmą prośba do naszych parafian o wsparcie materialne i w postaci rolnych płodów ziemi / ziemniaków, warzyw, owoców/ Wyższego Seminarium Duchownego. we Wrocławiu. Płody ziemi proszę składać na plebanii.

12. Perygrynacja Krzyża Wielkopostnego Bł. Jana Pawła II w Sulistrowicach od piątku 18.10.2013 r. od godz. 17.00 Adoracja nocna do soboty. Krzyż zostanie przewieziony w sobotę na Gorę Slężę o godz. 10.00 tam odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie przeniesiemy Krzyż bł.. Jana Pawła II o godz. 12.00 do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach i tam będzie adoracja do godz. 17.00 a następnie Krzyż zostanie przekazany do Parafii Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Zapraszam Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej do Adoracji Krzyża.

Ks. dr Ryszard. Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"