"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09. 2013 Rok C

Wprowadzenie do Liturgii

Św.. Augustyn pisał: „ Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach – to wielka rzecz”

Ewangelia mówi:” Bądź wierny w małych”, bądź wierny w tych drobiazgach, na które składa się życie. Podstawowym warunkiem wierności w małych rzeczach jest wrażliwość .Aby być wiernym w małych, trzeba być pokornym człowiekiem, Adam Mickiewicz pisał: „lepsza jest zasługa bez urzędu niż urząd bez zasługi”.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody..

2.Msza św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00

3. Społeczny Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i Kurię Metropolitalną prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają przed naszymi czterema kościołami i na plebanii medale pamiątkowe /cegiełki/ z tombaku, po 20 zł z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej.

4. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani.

5 .Informuję Miłośników Ziemi Ślężańskiej, że w najbliższą niedzielę będzie można nabyć nową książkę p.t.” Ślężański szlak dobrej rady – Historia parafii w Sulistrowicach.”

6. 5 października od godz. 10.00 - SPRZĄTANIE GÓRY ŚLĘŻY. W sprzątaniu Ślęży wezmą udział pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sobótka wraz z Panem Burmistrzem Stanisławem Dobrowolskim na czele z Miłośnikami Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia Chętni do pomocy mile widziani .Spotykamy się na Przełęczy Tąpadła, Transport na górę Ślęzę zapewniony. Przynosimy ze sobą , miotły, grabie, łopaty.

7.Uroczystości Jadwiżańskie pod hasłem: Umocnij wiarę naszą odbędą się od 16-20 pażdziernika w Sanktuarium Trzebnickim. Program uroczystości znajduje się w gablocie przed kościołami.

8. Codziennie przez cały październik nabożeństwo różańcowe z wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

9.Zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych przy schodach prowadzących do kościoła na Ślęzy .Ułożono na nowym podłożu cementowym 60 stopni granitowych schodów. W najbliższym tygodniu będzie wykonana nowa pokrywa granitowa zabezpieczające przed wilgocią mur oporowy wzmacniający schody. Zakończyliśmy również prace przy ułożeniu kabla zasilającego w energię elektryczną kościół na Ślęży. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tace w naszych kościołach na remont schodów i kabla energetycznego.

10. Następny etap prac budowlanych w miesiącu październiku to ułożenie płyty stropowej żelbetowej i płyty szklanej wewnątrz kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na górze Ślęzy Od Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu otrzymaliśmy 65.000zł. na ratowanie dziedzictwa narodowego jakim jest kościół na Ślęzy, posiadający relikty zamku rycerskiego/1352/ z czasów panowania na Śląsku księcia Świdnicko- Jaworskiego Bolka II Relikty zamku w kościele będzie można zobaczyć przez szklaną szybę. W najbliższym czasie po remoncie będzie również udostępniona wieża widokowa na kościele na Ślęzy..

Ks. dr Ryszard Staszak- proboszcz

Humor z życia kościoła:
Czy ty wiesz, że można grzeszyć również myślami? – mówi ksiądz na spowiedzi
- Wiem proszę księdza, ale to nie to samo.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"