"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

W noc wigilijną 24 grudnia 2021 r. o godz. 24.00 jak co roku zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. W tym roku Mszy Św. będzie przewodniczył JE Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

Odbędzie się koncert kolęd przy udziale znakomitych solistów, a także dzielenie się opłatkiem wigilijnym i składanie życzeń. Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o godz. 22.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.

Zapraszamy również do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2021 o godz. 22. Po Mszy św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana.

Zwracamy się z prośbą do osób biorących udział w Sylwestrze na Ślęży o ograniczenie używania fajerwerków. Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, chrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.

CHWAŁA BOGU, POKÓJ LUDZIOM

Podczas Pasterki radość napełni nasze serca, znów zabrzmią piękne polskie kolędy. Świątynie rozświetlą się nocną porą. Niezwyczajna to noc, w której "Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany". Usłyszymy fragment Ewangelii, w której Św. Łukasz opisze niesłychaną miłość Boga do człowieka. Bóg dał nam swego Syna, "(...) nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego Pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie".

Bożonarodzeniowy czas przynosi pokój do naszych rodzin. Nie kłócimy się w Wigilię, obdarzajmy się uśmiechem i wypowiadajmy dobre słowa. Składajmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Jezus przynosi pokój, ale chce aby on trwał również wtedy, gdy czas świąteczny się zakończy, "pokój jest darem, który trzeba przyjąć", trzeba wytrwale się o niego modlić. "Pokój nie jest tylko darem, który należy przyjąć, lecz jest także dziełem, które trzeba tworzyć". Trzeba prosić Boga, aby nastąpił pokój w naszych rodzinach. W Wigilię nikt nie powinien zostać samotny, Bóg też nie che być sam. Zabierzmy Go ze sobą, niech nastanie radość, miłość i pokój.

"Niech również w codzienności brzmi chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi niech trwa Jego pokój w ludziach, w których ma upodobanie".

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.
 
  • Liczba miejsc: 24
  • Cena za dobę - z pełnym wyżywieniem: 70 zł / os.