"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIII  NIEDZIELA ZWYKLA 18. 11.2012 Rok B

                                    

Wprowadzenie do liturgii

Słowo ludzkie straciło dziś na wartości. Mówi się o dewaluacji słowa. Nie są to opinie bynajmniej  nie odosobnione. Ludzie tracą zaufanie do słów, które stają się puste, bez pokrycia w życiu, po prostu przybierają bardzo często formę zwykłych sloganów. Chrystusowe słowo płynące  od ołtarza i ambony nie tracą wartości ponieważ nie są to słowa ludzkie ale słowa  Pana Jezusa. „ Niebo i ziemia przeminą , ale moje słowa nie przeminą”, powiedział Jezus.

Komunikaty Duszpasterskie

1.W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta /taca/ będzie przeznaczona na rozbudowę i budowę  nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.

 

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli. Nowego Życia. Opłatki wigilijne są do nabycia w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Ofiara dobrowolna.

 

3.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia,

 

4.Dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa owoce/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii.. Ofiarodawcom serdecznie dziękuje. 

 

5.Zapraszamy dzieci i młodzież na Koło Misyjne w Sulistrowicach, w każdą sobotę o godz. 15.00. Spotkania Biblijne dla dzieci i młodzieży o godz. 15.30 prowadzi Anna Gronowska.

 

6.W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą roznosić opłatki wigilijne  w Strzegomianach i Sulistrowicach. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

7.Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 16- 18 grudnia 2012 r., będzie prowadził    Ks. dr Leszek Nowak z Wrocławia. Serdecznie zapraszam naszych Parafian i Gości.

 

8.Dnia 13 listopada 2012 r. w kancelarii Notarialnej we Wrocławiu przy ul Ruskiej 3/4 podpisano umowę  darowizny kościoła Nawiedzenia N.M.P. na Górze Ślęży należącego do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobótce Górce dla Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościoła pomocniczego, który stał się własnością Parafii Sulistrowickiej. Módlmy się aby w kościele Nawiedzenia  N.M.P na Górze Ślęży mogły  odbywać się regularnie nabożeństwa, a Góra Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

 

9.W tym tygodniu w czwartek przedstawicielka organu konserwatorskiego  p. Magdalena Walerczyk  z Inspektoratu Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu po zapoznaniu się z efektem prac konserwatorskich p. mgr Joanny Zyzik- Lubasińskiej, wydała ocenę  pozytywną dotycząca konserwacji nastawy rokokowej w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Prace konserwatorskie w kościele parafialnym  zakończono zgodnie z programem i pozwoleniem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Dotacje 10.000 zł. na renowację nastawy otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy Sobótka. Całkowity koszt renowacji wyniósł 14.833.000,64 gr.

 

                                                                    Ks. dr Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

 

Humor Kościoła;  Co nam daje dowcip? -śmiech, a co daje śmiech? – poprawia nasze samopoczucie.

 

Pielęgniarka robi wywiad z pacjentem:- Jest pan żonaty – Tak, ale te obrażenia z wypadku.

Idzie kondukt żałobny. Jakiś nieznajomy podchodzi do idącego człowieka za trumną i pyta:- Żona? – Nie, teściowa. – Też pięknie. Proszę księdza- żali się małżonek prosząc o radę ilekroć pokłócę się z żoną, ona staje się historyczna.- Chyba histeryczna – delikatnie poprawia kapłan – Nie historyczna.  Zaczyna od mojej przeszłości…

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"