"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXII  NIEDZIELA ZWYKLA 11. 11.2012 Rok B

                                             ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

Wprowadzenie do liturgii

Obchodzimy kolejną 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Ojczyzna i jej wolność to dwa zadania, które stawia przed nami Boża Opatrzność, abyśmy je jako naród i jako poszczególni jego członkowie raz jeszcze z miłością przyjęli i pomnożyli dla dobra nas żyjących i przyszłych pokoleń, które po nas przyjdą. Dziękujmy dziś Bogu za odzyskaną przed 94 laty wolność Polski i módlmy się, aby Bóg zachował tę wolność zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Kościele. Bez wolności nie ma moralności. Bez Boga nie ma przyszłości.

 

Komunikaty Duszpasterskie

1.Decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, kościół Nawiedzenia N.M. P. na Górze Ślęży dekretem z dnia 27 września 2012 r. został  przyłączony do Rzymsko Katolickiej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościół pomocniczy. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski  powierzył mi pilne przywrócenie regularnych nabożeństw w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Ślęży aby kościół na Ślęzy mógł przynieść efekt synergistyczny służąc Bogu i ludziom . Proszę naszych Parafian , Turystów i Gości o modlitwę aby  Góra Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

 

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli. Nowego Życia. Opłatki wigilijne są do nabycia w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Ofiara dobrowolna.

 

3.Po Mszy św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie

 rozmowy. Są też do nabycia Różance, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia,

 

4.Dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa owoce/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii.. Ofiarodawcom serdecznie dziękuje. 

 

5.Zapraszamy dzieci i młodzież na Koło Misyjne w Sulistrowicach, w każdą sobotę o godz. 15.00. Spotkania Biblijne dla dzieci i młodzieży o godz. 15.30 prowadzi Anna Gronowska.

 

6.11 listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Porządek Mszy św. o godz. 9.00 – Strzegomiany, 10. 30- Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki.

 

7.W najbliższym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą po domach naszych Parafian i Mieszkańców domków Letniskowych roznosić opłatki wigilijne. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

8.Parafialny Zespół „Caritas”, informuje ,że żywność będzie wydawana 13 listopada 2012 od godz. 13.00- 19.00 w Domu parafialnym w Sulistrowicach.

 

9.Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 16- 18 grudnia 2012 r., będzie prowadził Ks. dr Leszek Nowak z Wrocławia. Serdecznie zapraszam naszych Parafian i Gości.

 

10.Dziś o godz12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach Koncert Patriotyczny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu III wieku z Miękini.

                                                                    Ks. dr Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

 

Humor Kościoła;  Co nam daje dowcip? -śmiech, a co daje śmiech? – poprawia nasze samopoczucie.

                               Wydzielają się endorfiny.

Dwóch chłopców spędza noc wigilijną u dziadków. Przed pójściem spać klękają przy łóżku i modlą się. Młodszy modli się jak najgłośniej. – Modlę się o nowy rowerek, odtwarzacz DVD.- Dlaczego tak krzyczysz – szepcze do niego starszy brat – przecież Bog nie jest głuchy.- Bóg nie, ale babcia tak

 - Kobieta pyta swojego męża. – Dlaczego nasz sąsiad tak przeklina? -Albo mu pies uciekł, albo żona wróciła.

- Mamo – pyta córka- Tata to był skromnym i uczciwym chłopcem, prawda?- Pewnie ,że tak. Inaczej to   byś była starsza o 5 lat.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"