"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH– 1.11.2012 Rok B

 

Wprowadzenie do liturgii 

Zgodnie z polską tradycją w dniu dzisiejszym udajemy się na cmentarz. zapalamy znicze, modlimy się, spotykamy z najbliższymi przy grobach tych którzy odeszli. Jakie myśli towarzyszą nam gdy tu jesteśmy. Myśli o śmierci? O przemijaniu? O wieczności. Może jest w tym nuta radości ,że tak wielu odeszło, a my żyjemy. Dziś czcimy tych , którzy osiągnęli wieczność  i przebywają z Bogiem na wieki.

 

Komunikaty Duszpasterskie

 

1.Decyzją J.E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, kościół Nawiedzenia N.M. P. na Górze Ślęży dekretem z dnia 27 września 2012 r. został  przyłączony do Rzymsko Katolickiej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, jako kościół pomocniczy. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski  powierzył mi pilne przywrócenie regularnych nabożeństw w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Ślęży aby kościół na Ślęzy mógł przynieść efekt synergistyczny służąc Bogu i ludziom . Proszę naszych Parafian , Turystów i Gości o modlitwę aby  Góra Ślęża stała się Olimpem Środkowej Europy.

 

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej ; „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli. Nowego Życia.

 

2.Dary z płodów ziemi/ ziemniaki, pszenice ,warzywa owoce/ na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego we Wrocławiu proszę składać na plebanii.. Ofiarodawcom serdecznie dziękuje. 

 

3.Zapraszamy dzieci i młodzież na Koło Misyjne w Sulistrowicach, w każdą sobotę o godz. 15.30. Celem koła Misyjnego jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami misyjnymi, uwrażliwienie na los ich rówieśników w krajach misyjnych, poznanie ogólnej wiedzy na temat tych krajów, modlitwa za misje .Spotkania prowadzi p. Abena Graham z Wrocławia. Spotkania Biblijne dla dzieci i młodzieży prowadzi Anna Gronowska   w każdą sobotę o godz. 15.00.

 

4.Będziemy wspierać naszych parafian którzy borykają się z trudnościami ekonomicznymi i uzależnień, będących w trudnej sytuacji życiowej. Zainteresowanych proszę o dyskretny kontakt z ks. proboszczem

 

5.1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 9.00 – Strzegomiany, godz. 10 30 – Sulistrowice. Po Mszy św. procesja na cmentarz. O godz. 19.00  Msza św. wspominkowa w Sulistrowiczkach. Kartki wspominkowe proszę składać na tacę.

Kartki wspominkowe na stoliku przy wejściu do kościoła.

 

6 2 listopada Dzień Zaduszny – Msze św. wypominkowa o godz. 9.00 – Strzegomiany , 10.30, 18.00 – Sulistrowice.

 

 

                                                                         Ks. dr Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Trochę humoru

Przychodzi babcia do lekarza. Lekarz pyta:

- dlaczego pani tak dawno u mnie nie była?

- Bo panie doktorze, byłam chora!

W hotelu

- Czy państwo są po ślubie?

- Ależ oczywiście! I to oboje!

Nauczycielka krzyczy na Jasia:

- Dziś znów spóźniłeś się do szkoły!

- Mój tatuś miał dzisiaj ślub.

- Co dwa dni temu też mówiłeś, że tatuś miał ślub

- A nie mówiłem pani, że mój tatuś jest kościelnym.

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"