"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Kto odrzuca Chrystusa, ten wybiera duchową pustkę. Kto odrzuca religię, kto odrzuca modlitwę, ten traci prawdziwy sens życia. Wtedy to życie ludzkie sprowadza się do szukania bogactwa i różnych przyjemności, a co na to Bóg? W pierwszym czytaniu Bóg mówi: „Biada beztroskim tym, co leżą na łóżkach z kości słoniowej". W Ewangelii Jezus mówi: „Biada do bogaczy" dla których liczą się tylko konta bankowe i szukanie przyjemności, którzy dzień w dzień świetnie się bawią. Ojciec Sławsko Barbaric z Medjugorie tak pisał: „W obecnych bezbożnych, zmaterializowanych czasach, pełnych idoli, przy ogromnym tempie życia, ludzkie serca pozostają poza Bożą obecnością. Wielu chrześcijan odczuwa w sobie pustkę, samotność, strach, przygnębienie, żyje bez światła i drogowskazu, w rozgoryczeniu i utrapieniu, bez wewnętrznych treści, które tylko Bóg może wnieść.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Pomysłodawcą rzeźby jest JE Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
4. Wykonaliśmy do kościoła na Ślęży 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Poświęcenie drogi krzyżowej, ikon, empory oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, podczas spotkania młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.
5. Planujemy zakończenie robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Przewidywany koszt to 20 000 zł.
6. Uroczystość pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 24.05.2020 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach.
7. Już jest dostępny album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.

Z listu prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas uroczystości 1050 Rocznicy Chrztu Polski na Ślęży: „Jest dla mnie wielką radością, że to miejsce, które w średniowiecznych przekazach nazywane było również górą milczenia, mówi dzisiaj głośno o chrześcijańskich korzeniach naszego państwa i narodu. (...) Piękno i wzniosłość Ślężańskiej przyrody po dziś dzień skłaniają do duchowej refleksji, a zarazem przypominają o wspaniałym dziedzictwie, z którego my, Polacy, czerpiemy już od ponad 30 pokoleń"

Ks. Dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"