"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Chrystus mówi do nas w dzisiejszej Ewangelii: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię, jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął". Chrystus przyszedł rzucić na ziemię ogień miłości Boga i ogień miłości bliźniego. I są ludzkie serca, w których żywo pali się ogień miłości Boga i bliźniego. Te osoby nie zważają na nic. Dla nich troska o to, aby płonął w nich ogień miłości jest najważniejszą sprawą życia. Ale są i tacy ludzie, którzy zgasili w sobie i chcą zgasić w innych sercach ogień Bożej miłości, nie szczędzą czasu ani słów, aby zniszczyć ten ogień. To są grzesznicy. W ich sercach panuje grzech, który ich pcha do tego, aby prześladowali ludzi sprawiedliwych, aby wyrządzali im krzywdę moralną oraz fizyczną. Ale nie martwmy się tym kiedy nas będą prześladować. Chrystus wycierpiał wielką wrogość. Grzesznikami i grzechowi trzeba się opierać. Tak przelał swoją krew walcząc z nienawiścią Św. Maksymilian Kolbe, a także Św. Stanisław, biskup, walcząc z królem, który dopuścił się grzechu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia). Przypominamy, że cały czas trwają prace remontowe oraz konserwacyjne kościoła na Ślęży, a znaczna część ofiar wiernych przeznaczona jest na ten cel. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
2 Informujemy, że trwają prace związane z wymianą gontów dachowych z blachy profilowanej nad Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej obok w kapliczki w Sulistrowiczkach. Drewniane gonty, które były dotąd zamontowane uległy zmurszeniu na skutek wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Ofiarodawcom za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - Awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II
4. Aby zaakcentowań historyczny związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Pomysłodawcą rzeźby jest JE Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.
5. Wykonaliśmy do kościoła na Ślęży 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Państwo Ilona i Józef Winiarscy ze Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Obecnie trwa zbiórka na mechanizm napędowy dzwonów, serdecznie prosimy o wsparcie na ten cel. Poświęcenie drogi krzyżowej, rzeźby Bolka II, ikon oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży
6. Wkrótce będzie można nabyć album „Cztery Pory Roku na Ślęży" z inicjatywy ks. dra Staszaka. Na płycie znajdą się utwory muzyki klasycznej, m.in. Antonio Vivaldiego oraz Johanna Sebastiana Bacha. Wykonawcami utworów w autorskich opracowaniach są znakomici artyści scen śląskich, Marcin Sidor (skrzypce) i Kamil Pawłowski (fortepian/organy).
7. W niedzielę 25 sierpnia do zapraszamy Sankuarium w Sulistrowiczkach o godz. 11.00 na koncert kameralny muzyki poważnej oraz sakralnej. Wystąpią artyści scen wrocławskich oraz śląskich. Wystąpią: Marcin oraz Ewa Sidor (skrzypce), Kamil Pawłowski (fotrepian), Ela Mach (sopranistka operowa), Rafał Żurakowski (tenor).
8. 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddajemy się w akcie zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej.

Ks. dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"