"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy słowa Pana Jezusa, rozsyłającego swoich uczniów. „Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych 72. i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta oraz miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał". Zadania uczniów były wyraźnie określone przez Jezusa. Mieli oni przygotować ludzi na spotkanie z Mesjaszem, zapowiedzieć Go oraz ułatwić wszystkim Jego przyjęcie. Gdy słyszymy słowa „misjonarz", to myślimy o księżach, zakonnikach i zakonnicach pracujących na misjach, tymczasem każdy z nas powinien być misjonarzem. Nie musi głosić kazań na ambonie, najważniejszy jest przykład naszego chrześcijańskiego życia. Powinniśmy być prawdziwymi świadkami Pana Jezusa, czyli świadczyć swoim życiem, że On jest miłością i miłosierdziem, a każdy kto do Niego przyjdzie z wiarą i zaufa Mu, nie dozna rozczarowania. Od nas zależy, czy zasłużymy na miano ucznia Pana Jezusa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia). Przypominamy, że cały czas trwają prace remontowe oraz konserwacyjne kościoła na Ślęży, a znaczna część ofiar wiernych przeznaczona jest na ten cel. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
2. Informujemy, że trwają prace związane z wymianą gontów dachowych z blachy profilowanej nad Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej obok w kapliczki w Sulistrowiczkach. Drewniane gonty, które były dotąd zamontowane uległy zmurszeniu na skutek wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Ich trwałość wynosi ok. 15 lat, w związku z tym w celu zabezpieczenia Ośrodka przed wodami opadowymi oraz wilgocią prace musimy wykonać w tym roku. Ofiarodawcom za wsparcie finansowe bardzo serdecznie dziękujemy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - Awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
4. Wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II, ostatniego suwerennego polskiego księcia na Śląsku, który zmarł 28 VII 1368 r.
5. Wykonaliśmy do kościoła na Ślęży 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Państwo Ilona i Józef Winiarscy ze Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Obecnie trwa zbiórka na mechanizm napędowy dzwonów, serdecznie prosimy o wsparcie na ten cel. Poświęcenie drogi krzyżowej, rzeźby Bolka II, ikon oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 12.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
6. Wkrótce będzie można nabyć album „Cztery Pory Roku na Ślęży" autorstwa ks. dra Ryszarda - z płytą Vivaldiego i komentarzem dr Kamila Pawłowskiego i Marcina Sidora.
7. W niedzielę 7 lipca w Sulistrowicach po Mszy Św. (godz. 10.30) odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic różańcowych.
8. 28 lipca odbędzie się „Akcja św. Krzysztof - Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa". Przy figurze św. Krzysztofa w Sulistrowiczkach po każdej Mszy Św. Będą odbywać się poświęcenia pojazdów. Ofiary na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Ks. dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"