"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia przed nami jedno z najtrudniejszych wymagań: Mówi: „Jeśli kto chce iść za Mną. Niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje",niech zrezygnuje z osobistych planów życiowych, zgodzi się na krzyż a wtedy człowiek będzie zdolny otrzymać moc Ducha św. Adam Mickiewicz powiedział: Krzyż wbity na Golgocie tego nie wybawi, kto sam na sercu swoim krzyża nie wystawi"

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła,

2. Zapraszamy do odwiedzania stron www. sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl
Jest do nabycia książka pt. Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy, na górze Ślęzy i w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady. Istotna treść zawarta w pojęciu mistyki chrześcijańskiej została trafnie ujęta przez autora Cherubinowego wędrowca,Anioła Ślązaka stajemy się mistykami wtedy, gdy „ciało i duszę i ducha wspólnie mamy z Bogiem , gdy ja staję się Bogiem,bardziej Bogiem niż człowiekiem"

3. Módlmy się, aby Polacy, którzy otrzymali nową szansę zmiany w życiu rodzinnym, społecznym i narodowym, nie zmarnowali jej. Siłą Polski jest modlitwa. Przyszłość Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijańskiego.

4. 24 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela patrona naszej Archidiecezji.Msza św. W katedrze wrocławskiej o godz. 18.30.

5.Prowadzimy prace remontowe przy Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach wykonując nowy dach z gontów blaszanych.

6. 13 lipca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady Nabożeństwo Fatimskie z procesją do figury Matki Bożej z Nazaretu przy studni.

7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz, 18.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

8.Zapraszamy naszych parafian i młodzież na Mszę św.24 czerwca Narodzenie Św. Jana Chrzciciela Głównego Patrona Archidiecezji Wrocłąwskiej w poniedziałek o godz. 18.30 do Katedry Wrocławskiej na Rozstrzygnięcie konkursu w plebiscycie Radia Rodzina na Dolnośląskiego Proboszcza Roku który dobiegł końca, tam zostaną nagrodzeni kapłani statuetką Św. Jana Marii Vianneya.

9.Za trzy tygodnie będzie można nabyć nowy album Cztery Pory Roku na Ślęży z płytą Vivaldiego i komentarzem dr Kamila Pawłowskiego i Marcina Sidora. Autorstwa Ks. dr Ryszarda Staszaka proboszcza tutejszej parafii.

10.Zapraszamy pielgrzymów i turystów na atrakcje kulinarne do Gościńca obok kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"