"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dziś stajemy przed największa tajemnicą Trójedynego Boga. Trudno to pojąć i trudno zrozumieć. Jeden Bóg w trzech osobach. Ojciec, Syn, Duch św. Dlaczego trzy, a nie jedna osoba? Dlaczego Bóg występuje w trzech osobach, odpowiedź daje św. Jan w pierwszym liście kiedy mówi: „Bóg jest miłością", a miłość istnieje tam gdzie są trzy osoby. Tam gdzie nie ma osób nie ma miłości. W Trójcy jest równość osób Bożych, bo miłość zawsze dąży do równości. Trójca Przenajświętsza kieruje się zasadą miłości i zasadą równości. Wspólnota naszych rodzin jest podobna do wspólnoty Trójcy Przenajświętszej. Mąż nie może być ważniejszy od żony i dzieci nie mogą być ważniejsze od swoich rodziców. Zróbmy wszystko aby nasze rodziny żyły jednością, miłością i równością.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś 16 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Dzień Śląska Polskiego. W ramach uroczystości odbędzie się koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II, uroczysta Msza Św., konkurs wiedzy historycznej o Śląsku a także występy folklorystycznych zespołów ludowych. Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne oraz poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.14 czerwca w piątek o godz. 16.00 spowiedz św. dla kandydatów do bierzmowania rodziców i świadków w Sanktuarium w Sulistrowiczkach
2. Msza św .w Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca z precesją do 4-ch ołtarzy o godz. 10.00 . Ołtarze przygotowujemy tradycyjnie jak w poprzednich latach. I ołtarz – Kaplica piety,/ Chrobrego/ II ołtarz – przy krzyżu / Jagiellońska/ III -ołtarz/Jagiellońska/ IV ołtarz przy kościele./Jagiellońska/ Przygotowują parafianie z Sulistrowic i Będkowic
3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.00
4. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia). Przypominamy, że cały czas trwają prace remontowe oraz konserwacyjne kościoła na Ślęży, a znaczna część ofiar wiernych przeznaczona jest na ten cel. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
5. Informujemy o rozpoczęciu prac związanych z wymianą gontów dachowych z blachy profilowanej nad Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej obok w kapliczki w Sulistrowiczkach. Drewniane gonty, które były dotąd zamontowane uległy zmurszeniu na skutek wilgoci oraz warunków atmosferycznych. Ich trwałość wynosi ok. 15 lat, w związku z tym w celu zabezpieczenia Ośrodka przed wodami opadowymi oraz wilgocią prace musimy wykonać w tym roku. Ofiarodawcom za wsparcie finansowe bardzo serdecznie dziękujemy.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - Awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
7. Wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II, ostatniego suwerennego polskiego księcia na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r.
8. Wykonaliśmy 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie 2-metrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów. Państwo Ilona i Józef Winiarscy ze Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Obecnie trwa zbiórka na mechanizm napędowy dzwonów, serdecznie prosimy o wsparcie na ten cel. Poświęcenie drogi krzyżowej, rzeźby Bolka II, ikon oraz dzwonu dokona ks. abp dr Józef Kupny 28 września 2019 r. (sobota) o godz. 12.00 w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Ks. dr Ryszard Staszak - Proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"