"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA 28.04.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Miłosierdzie Boże, jak przypomniał św. Jan Paweł II w encyklice Dives in misericordia, jest drugim imieniem miłości, które odsłania najgłębszą prawdę o Bogu gotowym do obdarowywania i przebaczenia nawet największych grzechów. To słowo miłosierdzie – znaczy „dać serce nędznym /miseris cor dare/"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy do gościńca u Św. Jakuba na tarasie przy kościele na prawo od wejścia, atrakcje kulinarne dla pielgrzymów i turystów.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale- Awers Kościół na Ślęży , rewers Bolko II
3. 1 maja 2019 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęży odbędzie się Msza Święta pielgrzymkowa na chwałę Maryi,Pielgrzymka na Ślęzę od blisko 40 lat gromadzi kolejne pokolenia. Na początku była wyrazem buntu przeciwko pochodom 1-szo majowym, a obecnie stała się tradycyjną Maryjną pielgrzymką w której bierze udział ponad 200 osób. Pielgrzymka na Ślężę to dobra propozycja na długi majowy weekend.
4. 19 maja o g 14.00 odbędzie się Msza Święta z okazji 1150 rocznicy śmierci św. Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i współpatronów Europy, którzy wykorzystywali nowe formy ewangelizacji, budując mosty pomiędzy wschodem z zachodem, aby wszyscy stanowili jedno – Inkulturacja Europy.
5. W tym roku wykonaliśmy i planujemy ustawienie na Ślęży 2 metrowej rzeźby Bolka II Księcia świdnicko-jaworskiego, który był min. budowniczym zamku na Górze Ślęży. Książe o którym pisał Jan Długosz, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi – Niemcowi na tronie czeskim - oświadczając , że jest Księciem Polskim. Wykonaliśmy także w tym roku 7 stacji drogi krzyżowej z piaskowca oraz dwie dwumetrowe ikony przedstawiające czterech ewangelistów – Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ilona i Józef Winiarscy ur. we Lwowie , obecnie mieszkańcy Świdnicy ufundowali nowy dzwon do kościoła na Ślęży. Poświęcenie drogi krzyżowej, pomnika Księcia Bolka II, Ikon i dzwonu dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny w dniu 28 września 2019 r. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na uroczystość.
6. 16 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Dzień Śląska Polskiego. W ramach uroczystości odbędzie się koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko-jaworskim, uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, a także występy folklorystycznych zespołów ludowych. Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne oraz poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
7. W dniu 5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spktakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
8.Dziś uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Msza św.o godz. 12,00 Zapraszam Dla nas po Bogu największa miłość to Polska -Polska kochająca tradycje i kulturę narodową a nie euroeligię Ks kard S. Wyszyński
9.1 maja porządek Mszy św. jak w niedzielę i święta godz. 9.00 Strzegomiany.10.30 Sulistrowice 12 i 19.00 Sulistrowiczki, 14.00 Ślęza.
10. 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zwracamy się do naszej patronki i prosimy ją o wstawiennictwo. Msze Św. w porządku niedzielnym. Odpust w Strzegomianach.
11. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00: Litania Loretańska do Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu
12. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją do Maryjnego Źródła odbędzie się 13 maja o godz.19 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Dobrej Rady.
13 Msza św. o uzdrowienie z namaszczeniem olejami świętymi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach.

Ks. dr prał, Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"