"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej liturgii wspominamy dwa wydarzenia, uroczysty wjazd do Jerozolimy oraz mękę i śmierć na kalwaryjskim wzgórzu. Najpierw był tryumfalny pochód przez ulice Jerozolimy. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze" Błogosławiony-" wiwatowali na Jego cześć, trzymając gałązki oliwne w dłoniach. Minęło pięć dni kiedy na dziedzińcu pałacu Piłata tłum Żydów krzyczał już nie błogosławiony, ale ukrzyżuj Go. Nikt nie przeniknie do końca serc tamtych ludzi sprzed 2000 lat. Religijność tłumu jest zjawiskiem aktualnym również dzisiaj. Najbardziej obawiamy się ludzi obojętnych religijnie , nastawionych wrogo do kościoła. Biblia mówi „ Obyście byli gorący albo zimni".

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzy święte dni Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
Porządek Mszy św. Strzegomiany godz.17.00 Sulistrowice godz.18.00
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej - Strzegomiany godz. 17.00 Sulistrowice godz. 18.00, okazja do spowiedzi LITURGIA SŁOWA,KOMUNIA SW.ADORACJA KRZYŻA ,ADORACJA NAJSW. SAKRAMENTU PRZY BOŻYM GROBIE DO GODZ. 22.00
Wielka Sobota -Wigilia Paschalna Strzegomiany godz.17.00, Sulistrowice godz. 19.00 .
Święcenie Pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 10.00 Strzegomiany , 10.30 Będkowice przy krzyżu 11.00 i 13.00 Sulistroowice .12.00 Sulistrowiczki Poświęcenie ognia,Poświęcenie Paschału, Procesja, Liturgia Słowa, Poświęcenie Wody Chrzcielnej, Liturgia Eucharystyczna.
10. Niedziela Zmartwychwstania – REZUREKCJA Strzegomiany godz.6.00 Sulistrowice godz. 6.00 Strzegomiany Sulistrowice godz.10.30 Sulistrowiczki godz.12.00 i 19.00 Góra Ślęża 14.00,Strzegomiany godz.9,00 Taca będzie przeznaczona na renowacje kościoła na Ślęzy
Poniedziałek Wielkanocny godz. 9.00 Strzegomiany , godz. 10.30 Sulistrowice godz. 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki godz. 14.00 Góra Ślęża Taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus dilexit nos". Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
2,Po każdej niedzielnej Mszy Św. na szczycie Ślęży, zapraszamy na atrakcje kulinarne z grilla, gorącą herbatę i kawę do „Gościńca u Św. Jakuba" na tarasie widokowym obok kościoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się na sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenie pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny w dniu 28 września 2019 r. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na uroczystość.
6. 16 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to Dzień Śląska Polskiego. W ramach uroczystości odbędzie się koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko-jaworskim, uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, a także występy folklorystycznych zespołów ludowych. Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne oraz poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
7. W dniu 5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ reżyseria- Danuta Gołdon Legler , muzyka- Georges Gondart /Francja/ Występują Aleksandra Bisaga, Danuta Gołdon Legler,Martyna Gachowska, Artur Bisaga,Dawid Pluta,Kacper Rosanowski, Piotr Flisowski zapraszamy, wstęp wolny.
8.W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r. zapraszamy do Sanktuarium w Sulistrowiczkach o godz. 11.00 na koncert (przed Mszą Św.), oraz na szczyt Ślęzy o godz. 15.00 (po Mszy Św.) na koncert w wykonaniu znakomitych artystów: Marcin Sidor – skrzypce, Kamil Pawłowski – fortepian. W programie m.in. F.Chopin, H.Wieniawski, I.J. Paderewski, E. Młynarski, M.K.Oginski, a także autorskie opracowania polskiej muzyki tradycyjnej oraz religijnej.

Ks prał. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"