"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dawniej na krzyżach misyjnych był umieszczony napis:" Ratuj swoją duszę /przed karą wieczną/"Ratuj duszę przed potępieniem, aby nie zginęła w tym idiotycznym" nie mam czasu" Nie mam czasu na modlitwę,Nie mam czasu czytać Pisma Świętego,Nie mam czasu na czytanie gazety religijnej Niedzieli i Gościa Niedzielnego,Nie mam czasu słuchać radia katolickiego czy oglądać katolickiego programu w telewizji, Nie mam czasu na Mszę św. Czy będę miał czas na rekolekcje? W wielu parafiach rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Czym są rekolekcje?Słowo rekolekcje pochodzi z łacińskiego recollectio i oznacza wewnętrzne skupienie, ćwiczenie duchowe przed spowiedzią. Ojcowie pustyni mówili: „ Milczenie to modlitwa aniołów" W milczeniu przemawia Bóg .Czy będziesz miał czas na słuchanie nauk rekolekcyjnych i spowiedź? Rekolekcje to czas nawrócenia, odwrócenie się od głupiego powiedzenia „nie mam czasu „Każdy chrześcijanin zmaga się z wieloma słabościami, grzechami czy nałogami. Decyzja odwrócenia się od zła jest zawsze zwycięstwem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzis witamy w naszej i parafii i niezwykłego gościa, Marię Emanuelę Dziemian z Częstochowy, która przedstawi świadectwo mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – naszej parafii.
2. Od 28 do 31 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje. które poprowadzi ks. prof. Ryszard Zawadzki pt. „Zawierzenie Sercu Maryi naszych rodzin". Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu)
3.Plan rekolekcji wielkopostnych
28.iii.czwartek Msza sw, z nauką rekolekcyjną Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice 17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 29.III piątek Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice g.17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 30.III sobota Strzegomiany g.15.00 -16.00 spowiedź,Sulistrowice g.17.00 – 18.00 Sulistrowiczki 18.30-19.00– spowiedź,31,III. IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Strzegomiany g.9.00,Sulistrowice g.10.30 Sulistrowiczki 12.00 i 19.00 Góra Slęża g.14.00 – Zawierzenie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.
4. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus dilexit nos" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
6. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się na sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.
7. Bierzmowanie 16 czerwca 2019r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to również Dzień Śląska Polskiego, W programie koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko- jaworskim , uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego , konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, występy zespołów ludowych Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa
9.5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ reżyseria- Danuta Gołdon Legler , muzyka- Georges Gondart /Francja/ Występują Aleksandra Bisaga, Danuta Gołdon Legler,Martyna Gachowska, Artur Bisaga,Dawid Pluta,Kacper Rosanowski, Piotr Flisowski zapraszamy, wstęp wolny.
10.Nasza wspólnota Sulistrowicka oraz miłośnicy ziemi Ślężańskiej podziękowali w niezwykły sposób metropolicie wrocławskiemu Ks dr Józefowi Kupnemu za jego zaangażowanie i pomysły dotyczące ożywienia góry Ślęzy. W ramach prezentu imieninowego podarowali figurę św, Józefa wykonaną przez artystę górala Andrzeja Bukowskiego z Kościeliska pod Tatarami.
11.30 marca w sobotę o godz, 10.00 Sołtys wsi zaprasza na wiosenne sprzątanie wsi spotkamy się na boisku wiejskim. Po sprzątaniu o godz. 17,00 na boisku ognisko z kiełbaskami i i ciasto.

Ks prał. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech do dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Łk 9.23

Krzyży w historii Kościoła było wiele. Wyznawcy byli atakowani przez fanatycznych Żydów a potem przez pogańskie państwa,ideologie, rewolucje i partie. Za wyznawanie wiary ścinano, topiono, krzyżowano, palono żywcem, Dzieje się to dzisiaj. Krzyż był znakiem ratunku i ocalenia,Chrystus żyje pośród tych którzy zdobyli się na odwagę, aby wejść przez Krzyż do Życia wiecznego

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"