"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, że Jezus był kuszony przez szatana, złego ducha I go zwyciężył. Jak można odrzucić pokusy szatana? Odpowiedz znajdziemy w Ewangelii. Jezus mówi do szatana: „ nie samym chlebem żyje człowiek"Człowiek żyje wszelkim słowem Bożym. Do utrzymania struktury duchowej człowieka jest potrzebny duchowy chleb człowieczeństwa, a jest nim wszelkie słowo Boże. Jest pytanie, kiedy słowo Boże stanie się dla nas chlebem? Ewangelia mówi tak że „Maryja:zachowała słowo Boże w sercu", co to znaczy?Jak to zrobić? Trzeba medytować nad tym słowem Bożym. wziąć je do swojej pamięci. Aby pokonać szatana trzeba oddawać pokłon Bogu trzeba chętnie spełniać wole Boga. służyć Bogu i ludziom. Obcując ze świętym dobrym będziesz święty jeżeli przebywasz ze złym staniesz się zły .Kto dotyka się smoły ten się pobrudzi ?Syr 13,1 Jeżeli korzystasz że złych programów telewizyjnych ,radiowych i internetowych to sam po pewnym czasie będziesz to zło czynił,

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Informujemy, że 24 marca naszą parafię odwiedzi niezwykły gość, Maria Emanuela Dziemian z Częstochowy, z bractwa Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polski z Jasnej Góry, która przedstawi świadectwo mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – naszej parafii. Mowa będzie m. in. o zagrożeniach, które stoją przed polskimi rodzinami.
2. Od 28 do 31 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje. które poprowadzi ks. prof. Ryszard Zawadzki pt. „Zawierzenie Sercu Maryi naszych rodzin". Będziemy się modlić o zachowanie tożsamości rodzinnej, religijnej i narodowej. Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu).

3.Plan rekolekcji wielkopostnych
28.iii.czwartek Msza sw, z nauką rekolekcyjną Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice 17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 29.III piątek Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice g.17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 30.III sobota Strzegomiany g.15.00 -16.00 spowiedź,Sulistrowice g.17.00 – 18.00 Sulistrowiczki 18.30-19.00– spowiedź,31,III. IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Strzegomiany g.9.00,Sulistrowice g.10.30 Sulistrowiczki 12.00 i 19.00 Góra Slęża g.14.00 – Zawierzenie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

4. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus nos dilexit" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
6. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się na sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.
7. Bierzmowanie 16 czerwca 2019r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach w uroczystość Najświętszej Trójcy. Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po uroczystościach zapraszamy na poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
8.. Wielki Post, przygotowuje nas do Wielkanocy. Zachęcam do udziału w Gorzkich Żalach w niedzielę 17.00 i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz.17.00
9 W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym, Księdza Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego W intencji dostojnego solenizanta będzie sprawowana Msza św. w katedrze Wrocławskiej w sobotę 16 marca o godz.11.00

Ks prał. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"