"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

Wprowadzenie do liturgii

Chcąc uczyć prawdy, pracowitości, przyzwoitości trzeba być prawdomównym, pracowitym, przyzwoitym i uprzejmym człowiekiem .Młodzi nie tylko muszą być kochani ale muszą wiedzieć, że są kochani. Znane jest powiedzenie mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Mówić uczymy się w dzieciństwie. Nauka milczenia trwa przez całe życie. Czasem o jakimś człowieku mówi się, że gdyby milczał, pozostałby filozofem. To znaczy, że słowa zdradziły niewiedzę. Nie tylko filozofowie odkrywali wartość milczenia i potrzebę roztropności w mowie. Dzisiejsze teksty biblijne wzywają nas do odpowiedzialności za słowo. Św. Paweł przestrzega mieszkańców Efezu „Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa lecz tylko budująca zależnie od potrzeby, by wyświadczyło dobro słuchających" [Ef 4,29] Częstymi lekceważącymi nadużyciami mowy są pochopne obmowy i oszczerstwa - to grzechy przeciwko poszanowaniu dobrego imienia bliźnich. Od zaprowadzenia ładu w myślach naszych zaczyna się pozytywna przemiana człowieka, to jest łaska Ducha Św. z którym człowiek współpracuje.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Informujemy, że 24 marca naszą parafię odwiedzi niezwykły gość, Maria Emanuela Dziemian z Częstochowy, z bractwa Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polski z Jasnej Góry, która przedstawi świadectwo mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – naszej parafii. Mowa będzie m. in. o zagrożeniach, które stoją przed polskimi rodzinami.
2. Od 28 do 31 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje. które poprowadzi ks. prof. Ryszard Zawadzki pt. „Zawierzenie Sercu Maryi naszych rodzin". Będziemy się modlić o zachowanie tożsamości rodzinnej, religijnej i narodowej. Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu).
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus nos dilexit" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się przy sarkofagu Krzeszowie. Bolko II „Mały" przez całe życie dążył do zjednoczenia śląskiej ziemi z resztą Korony Polskiej. Dzięki niemu doszło do pokonania Krzyżaków pod Płowcami oraz umocnienia interesów Polski na Śląsku. Kronikarz Polski Jan Długosz napisał, że choć inni książęta śląscy zaparli się Ojczyzny –- dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim - to on jeden „nie dał się zwieść do tego grzechu, oświadczał głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie odstąpi". Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.
6. Bierzmowanie 16 czerwca 2019r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach w uroczystość Najświętszej Trójcy. Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po uroczystościach zapraszamy na poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.
7. 6 marca Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, przygotowania do Wielkanocy. Poświęcenie popiołu i posypanie głowy popiołem odbędzie się na każdej Mszy św. Zachęcam do udziału w Gorzkich Żalach w niedzielę 17.00 i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz.17.00
8. W związku ze zbliżającym się świętem patronalnym, Księdza Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego W intencji dostojnego solenizanta będzie sprawowana Msza św. w katedrze Wrocławskiej w sobotę 16 marca o godz.11.00
9. W sobotę 9 marca Wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów posługujących w naszej archidiecezji. O godz. 10.30 – Liturgia godzin i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ks prał. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"