"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Boże Narodzenie, Dziecię Jezus, Maryja pochylają się nad Nim i św. Józef – To Święta Rodzina. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o pielgrzymce Świętej Rodziny do Jerozolimy. Dzisiaj chcemy w szczególny sposób podziękować dobremu Bogu za nasze rodziny. Będziemy też prosić Boga aby panowała w rodzinach zgoda i miłość .Każdy z nas dobrze wie, jak wielką wartością jest rodzina. W rodzinie rozpoczyna się życie od samego początku, chciane ,kochane, Bez miłości rodziców i czułej opieki dziecka nie może prawidłowo się wzrastać. Wzajemna miłość życzliwość i troska kształtują młodego człowieka do życia społecznego. Dobra rodzina to prawdziwe szczęście rodziny.
Kolejny Nowy rok 2019 w naszym życiu. Każdy z nas- młodszy czy starszy ma swoje ukryte plany. Człowiek może być szczęśliwy tylko wtedy kiedy jest pokój a pokój jest sprawą wszystkich ludzi, który dotycz mnie jak i ciebie. Trzeba powiedzieć „nie" wojnom, zbrodniom i przemocy i nienawiści nie tyko to mają uczynić „wielcy tego świata" ale i zwykli" prości ludzie."

Duszpasterze Ks. Ryszard i Ks. Jakub życzą Wam Drodzy Parafianie i Goście szczęśliwego Nowego Roku 2019 Niech Wam błogosławi Bóg, w Nowym Roku 2019 a Maryja prowadzi bezpiecznie drogą Ewangelii do domu Naszego Ojca. Módlmy się o to abyśmy dbali o suwerenność państwową i kulturową naszego kraju a przede wszystkim o chrześcijańskie oblicze naszej Ojczyzny. Troszczmy się o pokój by Polacy byli ludźmi dobrej woli abyśmy wprowadzali pokój w nasze rodziny i w naszą Ojczyznę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:
W pokoju, w którym nastąpi spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło.
W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy.
Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi.
Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania
Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne.
Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/
Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże"
Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. w trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin it
2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
7-9.01.2019 – Strzegomiany, godz.10.00 -Wrocławska i następne
10-11.01.2019 – Będkowice, godz. 10.00 Wolności
12-14.01.2019 – Sulistrowice, godz. 10.00 -Nowa
15-16.01.2019 – Sulistrowiczki,godz. 10.00
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski .Rewers Bolko II awers -herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży. Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5 Msza Św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2018r. i powitanie Nowego Roku 2019 - o godz. 22.00 Po Mszy św. koncert kolęd oraz atrakcje kulinarne. Msza Św. Sylwestrowa o godz. 17.00 w Sulistrowicach z podsumowaniem roku 2018 r. Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia który zainicjował akcję" WROCŁAW NIE STRZELA" a także Metropolity Wrocławskiego , który przychyla się do tej prośby w trosce o bezpieczeństwo Zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na Ślęzy o nie używanie fajerwerków i petard w trosce o zwierzęta na Ślężańskim Parku Krajobrazowym, chrońmy zwierzęta przed ciernieniem z powodu hałasu. W Rezerwacie Góra Ślęża obowiązaną zasady przestrzegania prawa. Apelujemy o nie rozpalanie ognisk poza miejscem wyznaczonym. Szanujmy zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym na Ślęzy.
6.1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św.9.00 – Strzegomiany.10.30- Sulistrowice. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża
7. 6 stycznia Trzech Króli- Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"