"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii


Hinduski filozof poeta Rabindranat Tagore wyraził swe wrażenia, po podroży po Europie w następujący sposób:" Spotkałem się w Europie z chrystianizmem na niedzielę i święta, a z pogaństwem na dzień powszedni .Nie ma tam już łączności pomiędzy religią a życiem...Dla wielu religia stanowi jedynie mniej lub więcej dekoratywne obramowanie życia. Być może że żywi się dla niej szacunek jak dla staroświeckiego, odziedziczonego po przodkach sprzętu, nie uważa się jak za środek, na którym opiera się całe życie. Ludzie tacy potrafią pogodzić z sobą najsprzeczniejsze pod słońcem rzeczy:służyć jednocześnie Bogu i mamonie" Surowa ocena Hindusa może w nas spowoduje rachunek sumienia. Dla kariery ludzie idą po trupach zdradzają przyjaciół nie wstydzą się niczego. Czy czasem nie jest to królestwo wewnętrznie skłócone Mk.3,24 Mówi się wiele o wolności człowieka. W królestwie współczesnego człowieka często jest chaos a takie królestwo nie może się ostać Mk 3.26

Ogłoszenia duszpasterskie


Dziś uroczystość Odpustowa Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach
Msza św. o godz. 10.30 z procesją wokół kościoła.

1. Nabożeństwo Fatimskie 13 czerwca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach z procesją do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródle życia.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
3. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa poświęcona przez Abp. Józefa Kupnego – Metropolitę Wrocławskiego.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
5.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość"
6. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.
7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00
8. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
9. Spotkanie młodych p.t. „Nie bój się Ducha" z udziałem młodzieży naszej Arch. Odbędzie się w Sulistrowiczkach od 25 do 28 czerwca w programie konferencje, świadectwa koncerty .wykłady.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

NIE MOŻNA MÓWIĆ O WSPÓLNYM BUDOWANIU DOMY OJCZYSTEGO,
KIEDY NIE SĄ SZANOWANE LUDZKIE PRAWA, I PONIŻANA JEST GODNOŚĆ LUDZKA.
bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

„Ojczyzna moja- to ten duch narodu co żyje cudem wśród głodu i chłodu To ta nadzieja, co się w sercach kwieci Pracą u ojców, a piosnką u dzieci" Maria Konopnicka

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"