"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dziś stajemy przed największą tajemnicą Boga. Trudno to pojąć. Trudno to zrozumieć jeden Bóg w trzech osobach. Ojciec, Syn i Duch Święty. Dlaczego Bóg występuje w trzech osobach? Odpowiada Św. Jan „Bóg jest miłością" a miłość istnieje tam gdzie są osoby. Tam gdzie nie ma osób nie ma miłości .Miłość Boża jest w naszych sercach przez Ducha Świętego.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00: Litania Loretańska do Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Strzegomianach nabożeństwo o godz. 17.00. 27 maja o godz. 10.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę dzień przed rocznicą 26 maja o godz. 10.00 spowiedź św.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne do punktu gastronomicznego przed Grotą Bolka II.

3. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa, która będzie poświęcona 3 czerwca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość"

6. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską. Prosimy o wsparcie.

7. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin" - coroczne spotkania par, które zawarły związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, pamiątkowy obraz Św. Józefa, patrona rodzin. Mszę Św. odprawi Ks. Abp. dr Józef Kupny.
Zapowiedzi przedslubnie
Kamil Kaczyński zam.Będkowice – Diana Koprowiak zam Wołów
Damian Kumidaj zam Strzegomiany -Aleksandra Pancerz zam. Pustków Żurawski
Klaudia Krzyżak zam.. Sulistrowiczki- Michał Idczak zam .Wiązów

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii., tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Św. Jan Paweł II

Nienawiścią nie ochronimy naszej Ojczyzny, a musimy jej przecież bronić. Brońmy ją miłością
Sługa Boży. Stefan Wyszyński

Naród ginie gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie gdy duch jego bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć. Sw. Jan Paweł II

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"