"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Kościół Katolicki, mimo tylu prześladowań i trudności istnieje, i wciąż się rozwija. To niejednego wprowadza w podziw i zmusza do zastanowienia oraz postawienia pytania – czemu to przypisać? W czym tkwi moc Kościoła. Każda instytucja rozpoczyna swoją działalność od inauguracji. Rozpoczęciem działalności Kościoła było zesłanie Ducha Świętego. W dniu Zielonych Świąt dzieło Chrystusa ukazuje się całemu światu. Duch Święty zstępuje na apostołów i na Kościół. Daje Kościołowi łaskę, a w serca apostołów wlewa miłość, i ta miłość rozpala apostołów i czyni ich gotowych do ponoszenia największych ofiar. Jesteśmy wezwani do dawania świadectwa. W miłości i łasce Ducha Świętego tkwi moc Kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00: Litania Loretańska do Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Strzegomianach nabożeństwo o godz. 17.00. 27 maja o godz. 10.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne do punktu gastronomicznego przed Grotą Bolka II.
3. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość".
6. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską. Prosimy o wsparcie.
7. 19-20 MAJA 2018 r. NA SZCZYCIE ŚLĘŻY ODBYWA SIĘ JUBILEUSZ 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W uroczystości biorą udział dostojni goście z Polski i zagranicy. PROGRAM:
19 maja 2018 - wigilia Zesłania Ducha Świętego; 11:00 – Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia, młodzieżowa, kościół na Ślęży; 12:00 - Msza święta Ks. Abp. Józef Kupny Metropolita Wrocławski, kościół na Ślęży; 15:00 – Modlitwa przy odsłoniętym 6 lat temu Epitafium Smoleńskim, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 16:00 – Koncert ludowy zespołu góralskiego z Kościeliska, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 21:00 – Droga światła z przełęczy Tąpała na szczyt Ślęży i Apel Jasnogórski, przeł. Tąpadła - kościół na Ślęży; 24:00 – Msza św. o północy w Kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży; 20 maja 2018 – Zesłanie Ducha Świętego:10:00 – Przedstawienie dzieci pt. "Bolko II, książę Świdnicko - Jaworski", kościół na Ślęży; 11:00 –Wykłady prelegentów UWr pt. „Śląsk na tle historii Polski", kościół na Ślęży; 14:00 – Msza Święta dziękczynna w intencji Ojczyzny, ks. mgr Leszek Więcek, kościół na Ślęży; 16:00 – koncert zespołu NOE i hip-hop ks. Jakuba Bartczaka, Ślęża scena; 17.00 - poczęstunek, góra Ślęża; 18:00 – konkurs wiedzy patriotycznej dla dzieci i młodzieży z nagrodami, góra Ślęża
8. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin" - coroczne spotkania par, które zawarły związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, pamiątkowy obraz Św. Józefa, patrona rodzin. Mszę Św. odprawi Ks. Abp. dr Józef Kupny.
9. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

„NARÓD I OJCZYZNA TO WIELKIE WARTOŚCI, ONE NIE SĄ SZTUCZNYM LUDZKIM TWOREM.
NIE MOŻNA ICH USTANOWIĆ NA MOCY TRAKTATU POLITYCZNEGO"

abp Stanisław Wielgus (ur. 1939)

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"