"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii
Trzeba bardziej słuchać Boga niż polityków niż toksycznych autorytetów. Trzeba bardziej słuchać Boga niż świeckich mediów. Nasz los jest w ręku Boga- Jezusa Chrystusa. Ludzi słuchać możemy wtedy, gdy ich zarządzenia są zgodne z prawem Bożym . Pięknie to wyraził Sługa Boży Ks. Kardynał Stefan Wyszyński „Uczymy ,że należy oddać, co cesarskie, cesarzowi, co Boże Bogu.".I za to siedział w wiezieniu. Jezus jest ten sam dwa tysiące lat temu i ten sam dziś. Chrystus po Zmartwychwstaniu przychodzi do uczniów aby otworzyć im oczy i skłonić ich serca do wiary. W chwili chrztu świętego zostaliśmy złączeni z Chrystusem, mamy służyć bliźnim.
Ogłoszenia duszpasterskie
1 maja 2018 tradycyjna pielgrzymka Maryjna na Ślężę w 100 lecie Niepodległości Polski „Majówka w podziękowaniu za wolność" Program: 9.00 – wyjazd z Wrocławia autobusem,10.00 – nabożeństwo majowe w Sanktuarium św. Anny w Sobótce, 14.00 – Msza św.w intencji pielgrzymów w kościele pw.. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy. Po Mszy św. piknik rodzinny.
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.
3. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską.
4. 19-20 maja 2018 r. zapraszamy na szczyt Ślęży na jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.
- 19 maja 2018 r. - wigilia Zesłania Ducha Świętego - GÓRA TABOR - ŚLĘŻA - SULISTROWICZKI
Godz. 11.00 Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia, Młodzieżowa Inicjatywa Muzyczna Wrocław wielbi Boga; Godz. 12.00 - Msza św. Ks. Abp. dr Józef Kupny, Metropolita Wrocławski; Godz. 15.00 - Modlitwa przy odsłoniętym 6 lat temu Epitafium Smoleńskim w intencji ofiar katastrofy – Sulistrowiczki; Godz. 16.00 - Lech Makowiecki - Zajazd - Patriotyczne Ballady - Niepodległa, Sulistrowiczki
- 20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego GÓRA TABOR - ŚLĘŻA
Godz. 10.00 Przedstawienie dzieci - Bolko II Księże Świdnicko – Jaworski; Godz. 11.00 Wykłady wybitnych prelegentów UWr. – Śląsk na tle historii Polski; Godz. 14.00 Msza Św. Dziękczynna w intencji Ojczyzny; Godz. 16.00 Koncert Zespołu NOE i Hip Hop Ks. Jakub Bartczak; Godz. 17.00 Grochówka Plebana; Godz. 18.00 Konkurs wiedzy patriotycznej z nagrodami dla młodzieży i dzieci
5. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy Św. będzie przewodniczył Ksiądz Abp. Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny. W czasie Mszy św odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz pamiątkowy obraz Św. Józefa patrona rodzin. Atrakcje kulinarne, pieczone prosie i jagnie.
6. W najbliższym czasie na Ślęży w kościele na głównej ścianie zostaną ustawione rzeźby pod krzyżem w głównym ołtarzu, Matka Boża i Św. Jan
7. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwie pierwsze zostały już wykonane i zamontowane. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca września. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel. Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"