"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dzięki Chrystusowi wiemy, że źródłem naszego życia duchowego jest sam Bóg. Dzięki Jego miłości i łasce wszystko, co czynimy nabiera sensu i wartości. „Kto trwa we mnie a ja w nim, ten przynosi owoc obfity". Pamiętajmy, że ile razy sami odcinamy się od Chrystusa i jego łaski, tyle razy obumieramy i nie przynosimy owocu. Trwajmy zatem w jedności z Chrystusem. To jest nasza misja i powołanie tu na Ziemi. Od tego zależy wartość naszych czynów, naszych modlitw i wartość naszego życia.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. 1 maja 2018 tradycyjna pielgrzymka Maryjna na Ślężę w 100 lecie Niepodległości Polski „Majówka w podziękowaniu za wolność" Program: 9.00 – wyjazd z Wrocławia autobusem,10.00 – nabożeństwo majowe w Sanktuarium św. Anny w Sobótce, 14.00 – Msza św .w intencji pielgrzymów w kościele pw.. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęzy. Po Mszy św. piknik
2. 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zwracamy się do naszej patronki i prosimy ją o wstawiennictwo. Msze Św. w porządku niedzielnym.
3. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.00: Litania Loretańska do Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu
4. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją do Maryjnego Źródła odbędzie się 13 maja o godz.19 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Dobrej Rady.
5. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.
7. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Wykonujemy dokumentację konserwatorską.
8. 19-20 maja 2018 r. zapraszamy na szczyt Ślęży na jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.
19 maja 2018 - wigilia Zesłania Ducha Świętego; 10:00 – widowiskowe pokazy sportów terenowych i obronnych, kościół na Ślęży; 11:00 – Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia, młodzieżowa, kościół na Ślęży; 12:00 - Msza święta Ks. Abp. Józef Kupny Metropolita Wrocławski, kościół na Ślęży; 15:00 – Modlitwa przy odsłoniętym 6 lat temu Epitafium Smoleńskim, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 16:00 – Koncert ludowy zespołu góralskiego z Kościeliska, Sanktuarium w Sulistrowiczkach; 21:00 – Droga światła z przełęczy Tąpała na szczyt Ślęży i Apel Jasnogórski, przeł. Tąpadła - kościół na Ślęży; 24:00 – Msza św. o północy w Kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży; 20 maja 2018 – Zesłanie Ducha Świętego:10:00 – Przedstawienie dzieci pt. "Bolko II, książę Świdnicko - Jaworski", kościół na Ślęży; 11:00 –Wykłady prelegentów UWr pt. „Śląsk na tle historii Polski", kościół na Ślęży; 14:00 – Msza Święta dziękczynna w intencji Ojczyzny, ks. mgr Leszek Więcek, kościół na Ślęży; 16:00 – koncert zespołu NOE i hip-hop ks. Jakuba Bartczaka, Ślęża scena; 17.00 - poczęstunek, góra Ślęża; 18:00 – konkurs wiedzy patriotycznej dla dzieci i młodzieży z nagrodami, góra Ślęża
9. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy Św. będzie przewodniczył Ksiądz Abp. Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny. W czasie Mszy św odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz pamiątkowy obraz Św. Józefa patrona rodzin.
10. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.
11. Dziś w Sanktuarium w Sulistrowiczkach – Odpust"

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"