"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

TRIDUUM SACRUM – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 1.04.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Wesoły nam dziś dzień nastał, którego z nas każdy żądał, tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja! Nasz Bóg żyje, on prawdziwie zmartwychwstał, widzieli go wszyscy apostołowie, dotykał Go palcem niewierny Tomasz. Patrzyli na niego i rozmawiali i jedli z nim wszyscy inni, a potem żyli tą prawdą, głosili ją i za nią oddali życie. Zmartwychwstały Chrystus zaprasza nas dzisiaj do otwarcia serca na cud nowego życia. Oczekuje zgody, by uczynić to co uczynił dla miliardów ludzi, żyjących przed nami. Dlatego mówi dziś od nas „Nie bójcie się! Nie bójcie się chorób, smutku, cierpienia, odrzucenia a nawet śmierci!"

Wielki Czwartek - Eucharystią rozpoczynamy trzydniowy obchód Tajemnicy Paschalnej. Treścią przewodnią dzisiejszej liturgii to; Ustanowienie Eucharystii, w uświęceniu sakrament kapłaństwa, wezwanie do miłości, scena umycia nóg. Liturgia Mszy św. Sulistrowice o godz. 18.00 Strzegomiany godz.17.00

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej – trwamy w obchodzie wydarzeń paschalnych – Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia składa się czterech części:Liturgia Słowa,Adoracja Krzyża,Komunia św. Procesja do Bożego Grobu .Liturgia Strzegomiany o godz.17.00 Sulistrowice o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz.22.00.

Wielka Sobota – Rozpoczynamy obchód Wielkiej Nocy Zmartwychwstania. Obrzędy liturgii obejmą:Liturgię Światła,Liturgię Słowa z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, Poświęcenie ognia,Poświęcenie Paschału. Procesja, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Poświęcenie Wody Chrzcielnej, Liturgia Eucharystyczna,Procesja Rezurekcyjna. Msza św .Liturgia Strzegomiany o godz.17.00 Sulistrowice o godz. 19.00 /przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych/ Święcone: godz. 10.00 – Strzegomiany, 10.30.- Będkowice,11.00,13.00 – Sulistrowice, 12.00 – Sulistrowiczki

Niedziela Zmartwychwstania REZUREKCJA - Sulistrowice i Strzegomiany o godz. 6.00
Porządek Mszy św. Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny godz. 9.00 – Strzegomiany, Sulistrowice 10.30, Sulistrowiczki godz.12.00 i 19.00,Góra Ślęża 14.00. Taca w pierwszy dzień świąt na remont kościoła na Ślęzy,w drugi dzień świąt na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.

4. Planujemy remont /empory/w kościele na Ślęzy, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię,wykonujemy dokumentację konserwatorską'

5. 100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Ślęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00. Msza Św. i homilia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa dra Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

6. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

7. Składam serdeczne podziękowanie p. Bogusławie Piotrowicz i Elżbiecie Gądek za wystrój kościoła i Bożego Grobu w Sulistrowicach a naszym Parafianom za ofiary pieniężne złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Parafianom ze Strzegomian za wystrój i ofiary pieniężne na Boży Grób.

8. W Wielkim Tygodniu zamontowaliśmy na ścianie północnej kościoła na Ślęzy trzy stacje Drogi Krzyżowej , którą wykonał artysta rzeźbiarz p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej można sponsorować. Każdy sponsor będzie posiadał w kościele pamiątkową tablice wygrawerowaną na płycie marmurowej z nazwiskiem fundatora.

9. W najbliższym czasie na Ślęzy w kościele na głównej ścianie zostaną ustawione rzeźby pod krzyżem w głównym ołtarzu, Matka Boża i św. Jan

10. Chrystus Zmartwychwstał ! Zmartwychwstanie jest fundamentem naszej wiary chrześcijańskiej .Ta prawda rozbrzmiewa dziś z każdej strony uczynił to dla nas,Chrystus abyśmy odrodzili się do nowego wiecznego życia, odnowieni przez Ducha świętego mogli zmartwychwstać do nowego życia światłości.

MSZE ŚW. I KONCERTY Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

19 maja 2018 R. - wigilia Zesłania Ducha Świętego
GÓRA TABOR - ŚLĘŻA - SULISTROWICZKI

Godz. 11.00 Ślęża Wielbi Boga – Modlitwa Uwielbienia
Młodzieżowa Inicjatywa Muzyczna Wrocław wielbi Boga
Godz.12.00 - Msza św. Ks. Abp. dr Józef Kupny
Godz.15.00 - Modlitwa przy Epitafium Smoleńskim - Sulistrowiczki
Godz.16.00 - Lech Makowiecki -Zajazd Patriotyczne Ballady - Niepodległa, Sulistrowiczki

20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego
GÓRA TABOR - ŚLĘŻA

Godz.10.00 Przedstawienie dzieci -Bolko II Księże Świdnicko - Jaworski
Godz.11.00 Wykłady wybitnych prelegentów UW.– Śląsk na tle historii Polski
Godz. 14.00 Msza św. Dziękczynna
Godz. 16.00 Koncert Zespołu NOE i Hip Hop Ks. Jakub Bartczak
Godz. 17.00 Grochówka Plebana
Godz. 18.00 Konkurs wiedzy patriotycznej dla młodzieży i dzieci

 

Z okazji świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć
najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

Niechaj jasność Wielkanocnego Poranka napełnia nasze serce radością
płynąca z triumfu Jezusa Chrystusa nad śmiercią

Życzą duszpasterze, ks. Ryszard i ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"