"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Wstępowanie na górę, przebywanie na niej, posiada w Ewangeliach głębokie znaczenie. Jezus wstępuje na górę Błogosławieństw, górę Tabor, górę Oliwną, górę Kalwarię. O ile na górę Synaj zstępuje Jahwe - Bóg odległy i niedostępny dla prostego izraelity, o tyle na górach, które wybiera Jezus objawia się Bóg. Człowiek, do którego może przystąpić każdy, góry, na które wstępuje Jezus nie są niedostępnymi szczytami ale otwartą przestrzenią, na którą zaprasza wszystkich spragnionych miłości i prawdy. Na górze Tabor, Jezus przemienił się w obecności uczniów, jego zewnętrzny wygląd jest symbolem tego, co działo się w Jego wnętrzu, wyrazem bliskości i całkowitej więzi z ojcem. Św. Łukasz podkreśla, że przemienienie miało miejsce w czasie modlitwy i dokonało się w obecności Mojżesza i Eliasza. Według tradycji żydowskiej, Eliasz nigdy nie umarł, został wzięty jako żyjący do nieba, natomiast Mojżesz został pogrzebany przez samego Boga w nieznanym miejscu na górze Nebo.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio. Ponadto do nabycia są paschałki (świeczki) małe i duże oraz baranki wielkanocne z białej czekolady.
3. Planujemy remont chóru /empory/ wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię,/ wykonujemy dokumentację konserwatorską/ , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.
4. Zapraszam po Mszy św. do skromnej kawiarenki przy wejściu do kościoła na Ślęzy na gorącą herbatę, kawę,czekoladę ciastka. Są również do nabycia pamiątki ze Ślęzy, kryształ górski, ametyst, niedźwiedź ślężański, magnesy, ksiązki: Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęzy. Ślęża święta góra Ślązaków.
5. 100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Ślęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00. Msza Św. i homilia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa dra Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.
6. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach oraz „Spotkanie Rodzin", czyli coroczne spotkania par, które zawarły sakramentalny związek małżeński w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.
7.W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych.
8, Akcja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej - Jałmużna Wielkopostna 2018.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor:
Wchodzi pijany chłopak do autobusu i siada niedaleko zakonnicy. Zakonnica patrzy na niego z niesmakiem i stwierdza – Trafi Pan prosto do piekła.
A on na to – O Boże! Pomyliłem autobusy.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"