"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

„Z trędowatym nikt nie chciał rozmawiać, jeden tylko Jezus Chrystus. Dziś do Jezusa przychodzą zdrowi, którzy mają z kim rozmawiać i z kim się spotkać. Brak im jednak Boga. Stale ich coś od Niego odpycha: zmęczenie, zniechęcenie, rozmaite humory,wstawanie lewą nogą z łózka, nagły spadek ciśnienia na łeb i szyję ,wleką się jak trędowaci bez łaski. Do Boga trzeba przychodzić dniem i nocą. Nie tylko trądu czy grzechu trzeba się bać ale lenistwa w służbie Bożej." /ks. J. Twardowski/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wielki Post ,potrzebne jest nawrócenie: „ Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz i lament...." Tam mówi prorok Joel Nawrócić się to znaczy zmienić swoje intencje, swoje życie, życiowe zamiary, życiowe wybory. Palę papierosy. Na czas Wielkiego Postu przestaję palić, a może postanowię zerwać z nałogiem picia alkoholu bo teraz przyszedł odpowiedni czas, pomyślę o cierpiącym Chrystusie .Co zamierzam zmienić w moim życiu w sposobie bycia wdzięczni dla Chrystusa ?

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio

3. Planujemy remont chóru /empory/ wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię,/ wykonujemy dokumentację konserwatorską/ , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

4. Po Mszy św. na Ślęży zapraszam na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto plebana.

5. 100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Slęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00.
Mszę św i homilie wygłosi Ksiądz Arcybiskup dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski w uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

6. 3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

7.Czas pomyśleć o zbawieniu. Środa Popielcowa Zaśpiewamy Wisi na Krzyżu..czas pokuty i nawrócenia czas refleksji o zbawieniu o wieczności. Kościół każe w Środę Popielcową posypać głowę popiołem i zastanowić się nad słowami: „ Prochem jesteś i w proch się obrócisz" /Rdz.3,19/
Msze św w Srodę Popielcową. Strzegomiany – 17.00 , Sulistrowice 18.00. Sulistrowiczki 19.00
8.W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych.

9. Akcja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej -Jałmużna Wielkopostna 2018 . Są do nabycia paschaliki małe i duże, baranki wielkanocne z białej czekolady.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"