"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Niedziela w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przypomina obraz powołania uczniów. Schemat powołania jest bardzo prosty:Jezus powołuje, uczeń odpowiada. Jest to jakby wzorcowa scena. Co jednak w niej uderza? Najpierw spojrzenie Jezusa, które jest wyborem wspólnoty. W czasach Jezusa uczniowie sami szukali i wybierali nauczyciela, mistrza. Jezus czyni odwrotnie On sam wybiera. Jezus wybiera 12 -stu Apostołów .Każdy codzienny kontakt z Jezusem był nowym spojrzeniem i nowym powołaniem. My dzisiejsi uczniowie Jezusa mamy dwa ważne narzędzia poznania Jezusa. Pierwszym jest Pismo Święte gdy je czytamy a drugim źródłem jest Eucharystia- Msza Święta .Jak odczytuję swoje powołanie?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www .sleza .info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio

3.W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię, odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

4.Po Mszy św. na Ślęzy zapraszam na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto plebana.

5.100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Stęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00.
Mszę św i homilie wygłosi Ksiądz Arcybiskup dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski w uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

6.3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

7.Katecheza dla bierzmowanych w piątek o godz.18.00 co dwa tygodnie. Konferencja dla rodziców dzieci bierzmowanych w niedzielę 21 stycznia 2018 o godz.11.30 po Mszy św. w sali domu parafialnego na plebanii.

8.Dziś 21.01.2018 r. po Mszy Świętej o godz 14.00 na Ślęży koncert w wykonaniu grupy muzyków: „Inicjatywa muzyczna Wrocław wielbi". Około 20 muzyków wrocławskich w repertuarze: kolędy, oraz muzyka uwielbieniowa. Prowadząca Natalia Koza.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor Ksiądz na zbiórce ministrantów pyta: - Kto to jest, co wszystko widzi i wszystko słyszy? Zgłosił się jasiu: - To nasza sąsiadka

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"