"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii
Być uczniem Chrystusa oznacza utożsamić się z Jego Osobą,nauczaniem,stylem życia,sposobem działania trwać w Nim a równocześnie zachować swoją odrębność, tożsamość,specyfikę. Św Paweł dogłębnie utożsamił się z Jezusem Apostoł napisał tak" Teraz zaś nie ja żyję,lecz żyje we mnie Chrystus" Gal 2,20 Człowiek jest stworzony do bycia z Bogiem jeżeli my chrześcijanie, będziemy ludźmi w których jest Bóg, to innym ludziom będzie z nami dobrze.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę oraz ciepłe przyjęcie, a także ofiary, które Państwo złożyli na renowację kościoła na Ślęży.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www .sleza .info i www .parafiasulistrowice .pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio

4. W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię, odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

5.Po Mszy św. na Ślęzy zapraszam na gorącą herbatę, kawę i domowe ciasto plebana.

6.100-lecie Niepodległości Polski będziemy obchodzić uroczyście na Stęży w wigilię Zesłania Ducha św. 19 maja o godz. 12.00.
Mszę św i homilie wygłosi Ksiądz Arcybiskup dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski w uroczystości wezmą udział dostojni goście z Polski i zagranicy.

7.3 czerwca 2018 r. o godz 12.00 Uroczystość Erygowania Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny.

8.Katecheza dla bierzmowanych w piątek o godz.18.00 co dwa tygodnie. Konferencja dla rodziców dzieci bierzmowanych w niedzielę 21 stycznia 2018 o godz.11.30 po Mszy św. w sali domu parafialnego na plebanii.

9. 21.01.2018 r. po Mszy Świętej o godz 14.00 na Ślęży koncert w wykonaniu grupy muzyków: „Inicjatywa muzyczna Wrocław wielbi". Około 20 muzyków wrocławskich w repertuarze: kolędy, oraz muzyka uwielbieniowa. Prowadząca Natalia Koza.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor: No i co mówił ksiądz na kazaniu?- pyta ojciec syna. - Mówił, ze rodzice nie powinni wypytywać o to dzieci, tylko sami powinni przyjść do kościoła.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"